Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Assasin`s Creed 2

  1. #1
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sat Nov 2009
    Przegląda
    ABG !
    Posty
    482

    Assasin`s Creed 2

    [img]http/gry.onet.pl/_i/screen/ascreed2_1.jpg[/img]




    [img]http/gry.onet.pl/_i/screen/ascreed2_2.jpg[/img]




    Kod:
    Rosną budżety reklamowe gier komputerowych. W przypadku najważniejszych tytułów przekraczają one sto milionów dolarów. Jednak nawet największe pieniądze zainwestowane w promocję programu nie przełożą się na jego jakość. Boleśnie przekonali się o tym twórcy „Assassin’s Creed”, efektownej zręcznościówki łączącej klimaty rodem z „Matriksa” ze swobodą „Grand Theft Auto” i scenariuszem inspirowanym powieściami o wyprawach krzyżowych.
    
    
    Historia asasyna Altaira i jego wędrówki przez Jerozolimę, Damaszek, Akkę, Masjaf oraz Arsuf robiła wrażenie pod względem technicznym. Twórcy zaniedbali jednak samą opowieść, przygotowali mało zróżnicowane misje i zaimplementowali niedopracowany model rozgrywki. Niektórzy gracze czuli się zawiedzeni i głośno krytykowali program. Budżet marketingowy zrobił jednak swoje. „Assassin’s Creed” sprzedał się w ośmiu milionach egzemplarzy, znacznie przewyższając oczekiwania producentów. Planowany niemal od początku sequel stał się więc formalnością.
    
    I oto właśnie „Assassin’s Creed 2” trafia na sklepowe półki. Rewolucji nie przynosi, choć na dobrą sprawę to zupełnie inna gra. Lepsza, ładniejsza, szybsza, ciekawsza, rozleglejsza, przygotowana z większą dbałością o szczegóły. Twórcy wzięli sobie do serca głosy krytyki i wyeliminowali najważniejsze błędy. Z wielką ochotą korzystali też z pomysłów konkurencji, tworząc program, który śmiało stanie do walki o tytuł najlepszej zręcznościówki roku. Zawiedzeni będą jedynie fani klimatów bliskowschodnich. Miejsce średniowiecznych Damaszku i Jerozolimy zajęły renesansowe miasta włoskie, w tym Wenecja i Florencja.
    
    Aby opisać fabułę sequela, muszę jednak cofnąć się do części pierwszej i... wykonać krótki skok myślowy w czasy nam współczesne. Prawdziwym bohaterem „Assassin’s Creed” był niejaki Desmond Miles, nieco tajemniczy barman porwany przez wykidajłów Abstergo Industries i siłą zmuszony do współpracy. Inżynierom tej korporacji udało się – przy wykorzystaniu urządzenia nazywanego Animusem – odzyskać zapisane w genach Desmonda wspomnienia jego praprzodka, wspomnianego już Altaira. Stawką tej niezwykłej podróży w przeszłość były artefakty nazywane Pieces of Eden, cenne zarówno dla potomków asasynów, jak i... templariuszy (którzy, jak się okazuje, stali za wredną korporacją).
    
    
    W drugiej części gry Desmonda męczą krwawe wizje, ewidentny skutek przedłużających się badań. W umyśle mężczyzny wciąż kłębią się upiorne wizje z przeszłości. Nagle w jego celi pojawia się pracownica korporacji Abstergo Industries, Lucy Stillman. Dziewczyna pomaga bohaterowi uciec do jednej z kryjówek asasynów, przy okazji zabierając wszystkie dane z Animusa. Na tej podstawie powstaje Animus 2.0, ulepszony program umożliwiający badanie przeszłości. Desmond, jak łatwo się domyślić, zgadza się na kolejną wyprawę w nieznane. Tym razem chce nauczyć się zabijać, by wspomóc w ten sposób słabnących asasynów. Trafia w czasy renesansu, w ciało swego kolejnego znaczącego przodka - Ezio Auditore da Firenze. Mężczyzna ten żył w XV wieku we Włoszech, a więc kilkaset lat po śmierci Altaira. Był niepoprawnym kochankiem, walecznym zawadiaką, złodziejem, ale i zabójcą. Kimś, kim zostać chciałby chyba każdy gracz!

  2. #2
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sun Feb 2008
    Przegląda
    GŚ !! Bytom.
    Posty
    774
    Przeszedłem na x360

    Jedna z lepszych gier w jakie grałem, może nawet i najlepsza... ;]

    Wciąga, bardzo dobra, a wręcz zajebista fabuła.

    9,5/10
    [img]http/www.lolgifs.com/pictures/d940811d9652839.gif[/img]

  3. #3
    Przyjaciel
    Dołączył
    Tue Feb 2008
    Przegląda
    Polska
    Posty
    1,175
    W dwójkę nie miałem okazji zagrać, ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o tej grze

    Grałem za to w jedynkę, która również była zajebi***.

  4. #4
    Przyjaciel
    Dołączył
    Tue Oct 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    2,021
    Heh . Mam podobną opinię jak baku . Ale w dwójkę , po wrażeniach moich kolegów na pewno bym sobie zagrał lecz mój sprzęt mi na to nie pozwala ^^ .
    "Musimy pamiętać ,że po nocy słońce na nowo wschodzi"
    [img]http/img22.imageshack.us/img22/403dill1.jpg[/img]

  5. #5
    Przyjaciel
    Dołączył
    Thu Nov 2008
    Posty
    678
    Xbox + AC2...

    nie do opisania.. ;]
    całe dnie miną raz dwa.. ;]

  6. #6
    Senior Member
    Dołączył
    Wed Jul 2009
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    126
    grałem w 1 przeszedłem całą 20 razy i jeszcze gram ;p

Podobne wątki

  1. Assassin's Creed II
    Przez Mariosz w dziale Gry
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 08:48
  2. Assasin's Creed
    Przez shorty w dziale Gry
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 18:20
  3. Assassin's Creed
    Przez Eragon w dziale Pomoc
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 18:00
  4. Assassin's Creed
    Przez Sasek666 w dziale Gry
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •