Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Rozkład plastikowej torebki w 3 MIESIĄCE??

  1. #1
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sun Dec 2008
    Przegląda
    QAJ
    Posty
    420

    Rozkład plastikowej torebki w 3 MIESIĄCE??

    Kod:
    Zazwyczaj trwa to tysiąc lat. Kanadyjczyk Daniel Burd ma dopiero 16 lat, a już dokonał wyjątkowego odkrycia. Jak podaje magazyn "Wired", nastolatkowi udało się doprowadzić do rozkładu plastiku w 3 miesiące, zamiast tysiąca lat. Co zainspirowało go do "walki" z plastikiem? - Każdego dnia mam pewne obowiązki w domu do spełnienia. Gdy otwieram drzwi do składziku, plastikowe torebki dosłownie zasypują mnie. Pewnego dnia znudziło mi się to - mówi Daniel. Na całym świecie co roku produkuje się 500 miliardów plastikowych torebek. Daniel właśnie odkrył, jak się ich pozbyć. Młody naukowiecdostał za to kilka pokaźnych sum pieniędzy oraz nagród. Zwyciężył między innymi ogólnokrajowy konkurs Science Fair. Daniel zmieszał ziemię z drożdżami i wodą z kranu. Mieszanka okazała się być idealna - znajdujące się w niej bakterie spisały się doskonale. Po kilku próbach z różnymi proporcjami i temperaturami nastolatek uzyskał stratę znaczącej ilości masy plastiku i fantastyczny wynik 3 miesięcy. Proces nie pozostawia żadnych szkodliwych produktów ubocznych. Daniel doczekał się nawet własnego fan klubu, który twierdzi, że nastoletni odkrywca powinien dostać Nagrodę Nobla.
    ciekawostki.eu
    [center:26d6826909]
    [img]http/i50.tinypic.com/2wnv5g6.jpgp[/img][/center:26d6826909]

  2. #2
    Super ciekawostka, a po więcej związanych z kuchnią i nie tylko zapraszam na Blog Kuchnia Pełna Nagród

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •