Wielu graczy korzysta z bindów. W tym temacie chcę abyście bardziej się z tym zapoznali

Bindy umieszczamy w pliku autoexec.cfg(znajduje się w głównym katalogu cs2D)


Zaczniemy od tego co to są właściwie bindy. Bind jest komenda konsolowa w cs2D, która umożliwia przypisanie do jakiegokolwiek klawisza jedną lub więcej komend.

Pewną odmianą bindu jest użycie jakiejkolwiek komendy np. wpisujemy na samym końcu autoexeca uprate 1 i przy każdym uruchomieniu uprate będzie ustawiany na 1. Nie trzeba potem wklepywać uprate na serwerach

Ogólna postać:

bind "klawisz" "komenda/komendy"

Przykłady:

bind "f1" "say Hello"

Można tez zastosować kilka komend :

bind "f1" "deagle; sayteam kupiłem pistolet"

Każdy klawisz ma swoja nazwę. Najlepszym sposobem jest wejście w opcje cs2D i ustawienie danego klawisza np. na reload tylko po to zęby podejrzeć jego nazwę. Komendy możecie znaleźć w innym artykule na tej stronie. Warto zauważyć, ze kolejne komendy oddzielamy średnikiem (Gdy użyjemy komendy sayteam to, aby nie ucięło tekstu używamy tabulatora zamiast spacji(analogicznie z say).

Przykład:

bind "f1" "deagle; sayteam kupiłem pistolet" - wyświetli nam samo kupiłem

bind "f1" "deagle; sayteam kupiłem pistolet" - wyświetli nam oba człony

Poszczególnymi komendami można kupić broń więc odpowiednim zestawieniem komend możemy kupić pełny ekwipunek.

Przykład:

bind "f1" "vesthelm; vest; m4a1; ak47; deagle; primammo"

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie zestawu bindów w oddzielnym cfg - musimy je sami stworzyć.

Przykład:

Tworzymy plik txt. i zmieniamy jego rozszerzenie na cfg. Załóżmy ze nazwaliśmy go plik.cfg. Musi się on znajdować tam gdzie autoexec.cfg.

Zawartość:

sv_name "Nazwa Serwera"
sv_maxplayers 4
sv_fow 1
sv_ff 0
sv_warmode 0

Aby wykorzystać te bindy po prostu korzystamy z komendy exec.

Przykład:

exec plik.cfg

Możecie dostosować własne bindy.

Autor:[/b] fReQ