Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Napęd Blu-Ray

  1. #1
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sat Jan 2007
    Przegląda
    Reymonta 22.
    Posty
    1,529

    Napęd Blu-Ray

    Firma Sony ogłosiła, że zaprzestaje produkcji stacjonarnych nagrywarek DVD i w tym segmencie rynku przerzuca się całkowicie na urządzenia wspierające format Blu-ray.

    Blu-ray wygrywa wojnę formatów nowej generacji, HD-DVD zostaje w tyle - to obecna sytuacja i nie stawialibyśmy na to, że w przyszłości zmieni się na gorsze dla Sony, głównego promotora dysków BD. Firma nie zwalnia tempa - ostatnio zdecydowała, że nie będzie już produkować stacjonarnych nagrywarek DVD, stawiając całkowicie na te, które obsługują jej nowy format.


    Jednocześnie miał miejsce pierwszy publiczny pokaz czterech nowych nagrywarek tego typu, zdolnych odtwarzać dwuwarstwowe płyty Blu-ray (o pojemności 50 GB) i zapisywać na nich dane z prędkością do 4x. Pojemność dysków twardych w tych modelach jest zróżnicowana, sięga 500 GB. Ceny zaczynają się na poziomie 1200 dolarów, a najdroższa nowość wyceniona została na 1750 dolarów. W japońskich sklepach pojawią się one w listopadzie.

    Ceny, cóż, wysokie... ale to nikogo nie powinno dziwić. Jeśli dobra passa tego formatu będzie trwać dalej, można szybko spodziewać się obniżek i kolejnych, tańszych modeli. Poza tym nagrywarki nagrywarkami, ale dla graczy jest ważne to, że PS3 - biorąc pod uwagę możliwości - jeszcze długo pozostanie najrozsądniejszym wyborem tych, którzy chcą zainwestować w Blu-raya.
    Źródło : www.gram.pl

    Czy to koniec Ery DVD? wygląda na to że tak.. ;]
    P.S. dodam tylko że Sony pracuje obecnie nad płytami ktore pomieszczą 250GB danych.. dla porównania najlepsza DVD ma ponieść 50GB danych..
    P.S2. Na Rynek wyjdą dyski które bedą mogł pomieścic do 2 Terabajtów ( jedan TB = 1000Gb) będzie sie działo.. zaniedługo gry będą zajmować po 60GB i nikogo to nie będzie dziwić!

  2. #2
    Przyjaciel
    Dołączył
    Fri Mar 2007
    Przegląda
    brać towar ??
    Wiek
    30
    Posty
    867
    nie wiem po co ta nagrywarka jak nie ma kart graficznych ktore by to obslugiwalo w 100 % xD
    .

  3. #3
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sat Jan 2007
    Przegląda
    Reymonta 22.
    Posty
    1,529
    Cytat Zamieszczone przez Sasuko
    nie wiem po co ta nagrywarka jak nie ma kart graficznych ktore by to obslugiwalo w 100 % xD
    Tutaj sie mylisz, Looknij sobie w googl'u na najnowsze GeForce'y.

  4. #4
    Przyjaciel
    Dołączył
    Fri Mar 2007
    Przegląda
    brać towar ??
    Wiek
    30
    Posty
    867
    o przepraszam nie wiedzialem xD no ale i tak nie mam
    zamiaru wydac 2000 na nagrywarke sama
    .

  5. #5
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sun Mar 2007
    Przegląda
    Szczytna
    Wiek
    30
    Posty
    1,795
    za 2000 to ja wolal bym se kupic GF moze 7950, 1 albo 2 GB ram, Procka i Myche i podkladke i jeszcze moze by zostalo
    `FRISTAJLO__- // To nie śpiew, to rap...
    [img]http/www.speedtest.net/result/894805203.png[/img]

  6. #6
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sat Jan 2007
    Przegląda
    Reymonta 22.
    Posty
    1,529
    Cytat Zamieszczone przez LazLo
    za 2000 to ja wolal bym se kupic GF moze 7950, 1 albo 2 GB ram, Procka i Myche i podkladke i jeszcze moze by zostalo
    2GB Ram to wydatek 270-350 zl.. :P ;D

  7. #7
    Przyjaciel
    Dołączył
    Mon Dec 2006
    Przegląda
    ...
    Posty
    621
    Zgadzam sie ale troszku przesadziles 270? 2gb DDR od 350- w zwyz

    Oczywiscie kupi sie nawet za 240 ale to ......

  8. #8
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sat Jan 2007
    Przegląda
    Reymonta 22.
    Posty
    1,529
    Cytat Zamieszczone przez Andri99
    Zgadzam sie ale troszku przesadziles 270? 2gb DDR od 350- w zwyz

    Oczywiscie kupi sie nawet za 240 ale to ......
    Ja mam jeden z lepszych ram na rynku(DDR2 2GB KIT PC5300 DUAL CHANEL CL5) i kosztował 280zł.. :PP Jak nie wierzysz to wpadnij do mnie to Ci pokaże nawet opakowanie i rachunek... ^^

  9. #9
    Przyjaciel
    Dołączył
    Mon Dec 2006
    Przegląda
    ...
    Posty
    621
    No tak wiem nawet za 230 zł da sie kupic

  10. #10
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sun Mar 2007
    Przegląda
    Szczytna
    Wiek
    30
    Posty
    1,795
    Ja mam jeden z lepszych ram na rynku(DDR2 2GB KIT PC5300 DUAL CHANEL CL5) i kosztował 280zł.. :PP Jak nie wierzysz to wpadnij do mnie to Ci pokaże nawet opakowanie i rachunek... ^^
    i wpadne =] tylko nie wiem gdzie ty mieszkasz
    `FRISTAJLO__- // To nie śpiew, to rap...
    [img]http/www.speedtest.net/result/894805203.png[/img]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •