PREMIERA 17.09.2013 ROK

Grand Theft Auto V jest kolejną częścią bestsellerowej gangsterskiej serii. Piątą odsłonę kontrowersyjnego cyklu stworzyło studio Rockstar North, odpowiedzialne za opracowanie marki. Grand Theft Auto V zabiera nas do słonecznego miasta Los Santos, czyli alternatywnej wersji Los Angeles. W czasie eksploracji obszernego terenu możemy zobaczyć zarówno centrum miejskiej dżungli, jak i górzyste krajobrazy oraz piaszczyste plaże.
Premiera - Dokładnie nie znany, ale mniej wiecej Wiosna rok 2013.
http/www.wrzucajtu.pl/wrz/7157f8da....40images.jpeg
Rozgrywka nie różni się zbytnio od poprzednich części serii. Gracze eksplorują ogromny obszar wirtualnej wersji Los Angeles i wypełniają kolejne misje. Wykonując konkretne zadanie należy najpierw przebrnąć przez labirynt ulic, aby dotrzeć do ostatecznego celu, zaznaczonego na mapie miasta. Trasę możemy pokonać pieszo lub zdobytym pojazdem. Po dotarciu na wyznaczone miejsce niejednokrotnie musimy zlikwidować licznych przeciwników, korzystając przy tym z bogatego arsenału broni.

Z tego co udało mi się znaleźć w sieci to wiadomo że w nowym GTA V będą zwierzęta, więc czy możemy liczyć na miejskie zoo? Nie wiadomo, ale mam nadzieje że spacery z łagodnym psem typu doberman będą jak najbardziej możliwe. Tresura i spuszczenie ze smyczy pieska na spacerującego przechodnia byłoby całkiem ciekawym pomysłem. Tygrysy, własne aligatory, słonie, żyrafy byłoby miło.