Strona 1 z 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Dlaczego książka jest lepsza od filmu...

  1. #1
    Przyjaciel
    Dołączył
    Wed Jan 2008
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    415

    Dlaczego książka jest lepsza od filmu...

    Myślę, że sporo z was uważa, że czytanie książek jest lepsze od oglądania filmów, ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak myślicie.
    Ja podam dwa powody:
    >>Książka rozwija wyobraźnię. Pozwala stworzyć opisywany świat we własnym umyśle i rozwijać go w dowolny sposób.
    >>Książkę można zabrać ze sobą wszędzie. Czytać w autobusie, w wannie, na klopie :P Film ostatnimi czasy również, gdyż technika na to pozwala, ale oglądanie filmu w pełnym tego słowa znaczeniu wymaga telewizora, lub wielkiego ekranu kinowego

    Chciałbym również wiedzieć, czy czytaliście jakąś książkę, która przyczyniła się do stworzenia filmu na jej podstawie. Wpisujcie tutaj tytuł książki, jej ocenę/opis, jak i tytuł i ocenę/opis tego filmu Ciekaw jestem ile filmów było lepszych/gorszych od książki.

    Jako pierwszą wpiszę serię o Harrym Potterze. Nie będę się rozpisywał, gdyż książki te znane są większości. Myślę, że jest to majstersztyk literatury dla młodzieży (i nie tylko xP).
    Napisane łatwym językiem. Fabuła umieszczona w naszym świecie z domieszką magii
    Ocena 10
    Filmy są dobre, ale nie dorównują książkom. Ocena 6/10

    No i teraz was zaskocze.
    Niedawno oglądałem znakomity serial "Dexter", który doczekał się dwóch serii, a trzecia jest w trakcie tworzenia. Serial osiągnał miano najbardziej krwawego w historii telewizji. Scenariusz jest wyśmienity, a reżyser zasługuje na miano geniusza. Podstawowe wątki pierwszej serii zostały zaczerpnięte z książki "Demony dobrego Dextera" Jeffa Lindsay'a.
    Książkę przeczytałem po obejrzeniu serialu, gdy tylko dowiedziałem się o inspiracji reżysera. Nawet nie wiecie jak się zawiodłem
    Książka jest napisana w słabym stylu. Jest za krótka i nie rozwija wielu kwestii, które powinny być poruszone. Oczywiście sam pomysł głównej fabuły, jest nowatorski i świetny, ale sposób przedstawienia tego wszystkiego zasługuje na niską ocenę.
    Druga seria jest niby oparta na wątkach z książki "Dekalog dobrego Dextera", ale po przeczytaniu pierwszej części wątpię, bym sięgnął po ten tytuł.
    Myślę, że gdyby książka była napisana na podstawie filmu, to byłaby o niebo lepsza.
    Ocena serialu: 10/10
    Ocena książki (to smutne): 5/10

    Czekam na wasze opinie. Możecie oczywiście poruszyć te same tytuły.

  2. #2
    Przyjaciel
    Dołączył
    Sat Jan 2007
    Przegląda
    Reymonta 22.
    Posty
    1,529
    Jak dla mnie to łatwy wybór, ostatnimi czasy wole siedzieć do 2 w nocy czytając Terrego Pratcheta, niż oglądać TV (ogółem TV oglądam jak jest jakiś naprawde mocny film, vide Władca Pierścieni, Gladiator..) czy słuchać mp3.. Jak napisał mój poprzednik nademną(tak to sie pisze?) ksiażki rozwijają wyobraźnie, zadziwia mnie mnie to, iż teraz czytanie książek to jest "obciach" ja sie tego nie wstydze i nie mam zamiaru wstydzić...

    Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem, to niewątpliwie znany wszystkim "Władca Pierścieni" chyba każdy zna tą książke ze względu na wyśmienity Film..
    Nie będe sie tu rozpisywał bo to istny majstersztyk, Cud literatury, jeśli można to tak nazwać, Fabuły nie będe zdradzał, bo mimo wszystko moga być osoby które nie oglądały Filmu.. xP Czytałem komentarze, że film dorównywał książce, może i jest to prawda, bo film ten był najlepszym jaki oglądałem... ale ksiązki nie pobije bo tam jest wiele ciekawych wątków których brakło w filmie.. (gdyby w filmie były wszystkie wątki tak jak w książce film trwałby jakieś 2x dłużej..)

    Ocena Książki - 10/10 )
    Ocena Filmu - 10/10 ;]

    Mógłbym jeszcze się rozpisać na temat gier z seri władcy pierscieni, ale to juz raczej w innym temacie, Władca Pierscieni to poprostu taka marka że wszystko z nią związane jest świetnie (np. szklanki z logiem władcy Pierścieni.. Swoją drogą miałem takich 7, ale przetrwałby tylko 2 ze względu na moją niezdarność..)

  3. #3
    Senior Member
    Dołączył
    Wed Mar 2008
    Przegląda
    Bestwina
    Posty
    245
    Ja Wole Film, Nie chce mi sie czytać xD

  4. #4
    Przyjaciel
    Dołączył
    Wed Jan 2008
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    415
    Cytat Zamieszczone przez Warmi
    Ja Wole Film, Nie chce mi sie czytać xD
    Sry, ale to nie jest temat, w którym piszemy, że wolimy filmy od książek. Jesteś niestety w tej dużej części ludzi, którzy omijają literaturę szerokim łukiem przez co później nie potrafią się dobrze wysłowić.

    Proszę pisać tutaj tylko posty związane z tematem. W związku, że niektórzy nie czytają pierwszego postu tematu , tylko sam tytuł, i nie rozumieją o co chodzi (jak Warmi), to zmieniam tytuł na bardziej zrozumiały.

  5. #5
    Zdecydowanie zgadam się z wami, filmy są o niebo lepsze książek, i można je oglądać we dwoje i w łóżku, w święta, przy choince

  6. #6
    Zdecydowanie filmy są lepsze, i to jest fakt udowodniony naukowo

  7. #7
    Oglądał ktoś z was film "łożyska kulkowe", ja też nie

  8. #8
    Ja zdecydowanie skłaniam się filmom, są bardziej obrazowe, i mniej jest tam dopowiedzeń

  9. #9
    A ja wolę książki, ostatnio fajną kupiłem na ogloszenia.myslenickie.pl

  10. #10
    Najlepsze księgarnie znajdziesz na firmynaplus.pl, Zapraszam

Strona 1 z 4 12 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 22:07
  2. [Nonsteam] Serwery DarK-Cs.pl NOWE IP, LEPSZA JAKOŚĆ !
    Przez Batonik w dziale Serwery CS 1.6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 15:35
  3. problem ze znalezieniem filmu w cs
    Przez bLueaiM w dziale Problemy z CS 1.6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 17:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •