Fernando Torres jest już nowym piłkarzem Chelsea Londyn. Hiszpański napastnik przeszedł do londyńskiego klubu z FC Liverpool za rekordowe 50 milionów funtów. "El Nino" podpisał kontrakt z "The Blues" do lata 2016 roku.

Trensfer Torresa, który w zeszłym roku wywalczył z reprezentacją Hiszpanii mistrzostwo świata w RPA to największa transakcja w historii Premier League - do tej pory najwięcej kosztował Carlos Tevez, który w 2009 roku trafił do Manchesteru City za 47 milionów.

"Jestem bardzo zadowolony z przejścia do Chelsea. Cieszę się, że będę mógł pomóc nowym kolegom w tym, oraz w następnych sezonach. Przeciwko Chelsea grałem dotychczas wiele razy. Niektóre mecze będę pamiętał do końca życia. Grając przeciwko temu klubowi zrozumiałem jak wielu wspaniałych piłkarzy posiada. Będę walczył o miejsce w składzie i mam nadzieję, że już w tym sezonie uda mi się strzelić tutaj ważne gole i dać kibicom mnóstwo radości." - powiedział piłkarz na konferencji prasowej.

Torres bronił barw "The Reds" od 2007 roku. W 102 meczach zdobył 65 bramek. Na Anfield Road trafił za 20,3 mln funtów z Atletico Madryt. Pieniądze ze sprzedaży Hiszpana Liverpool już praktycznie wydał. Oprócz wspomnianego Carrolla pozyskał w piątek Urugwajczyka Luiza Suareza z Ajaksu Amsterdam za 23 mln funtów.

Następcą Torresa w Liverpoolu ma zostać Andy Carroll z Newcastle, za którego zaoferowano 35 milionów funtów. "Sroki" zaakceptowały ofertę.