Strona 1 z 4 12 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 40

W±tek: Dlaczego ksi±¿ka jest lepsza od filmu...

  1. #1
    Przyjaciel
    Do³±czy³
    Wed Jan 2008
    Przegl±da
    Wroc³aw
    Posty
    415

    Dlaczego ksi±¿ka jest lepsza od filmu...

    My¶lê, ¿e sporo z was uwa¿a, ¿e czytanie ksi±¿ek jest lepsze od ogl±dania filmów, ale chcia³bym wiedzieæ dlaczego tak my¶licie.
    Ja podam dwa powody:
    >>Ksi±¿ka rozwija wyobra¼niê. Pozwala stworzyæ opisywany ¶wiat we w³asnym umy¶le i rozwijaæ go w dowolny sposób.
    >>Ksi±¿kê mo¿na zabraæ ze sob± wszêdzie. Czytaæ w autobusie, w wannie, na klopie :P Film ostatnimi czasy równie¿, gdy¿ technika na to pozwala, ale ogl±danie filmu w pe³nym tego s³owa znaczeniu wymaga telewizora, lub wielkiego ekranu kinowego

    Chcia³bym równie¿ wiedzieæ, czy czytali¶cie jak±¶ ksi±¿kê, która przyczyni³a siê do stworzenia filmu na jej podstawie. Wpisujcie tutaj tytu³ ksi±¿ki, jej ocenê/opis, jak i tytu³ i ocenê/opis tego filmu Ciekaw jestem ile filmów by³o lepszych/gorszych od ksi±¿ki.

    Jako pierwsz± wpiszê seriê o Harrym Potterze. Nie bêdê siê rozpisywa³, gdy¿ ksi±¿ki te znane s± wiêkszo¶ci. My¶lê, ¿e jest to majstersztyk literatury dla m³odzie¿y (i nie tylko xP).
    Napisane ³atwym jêzykiem. Fabu³a umieszczona w naszym ¶wiecie z domieszk± magii
    Ocena 10
    Filmy s± dobre, ale nie dorównuj± ksi±¿kom. Ocena 6/10

    No i teraz was zaskocze.
    Niedawno ogl±da³em znakomity serial "Dexter", który doczeka³ siê dwóch serii, a trzecia jest w trakcie tworzenia. Serial osi±gna³ miano najbardziej krwawego w historii telewizji. Scenariusz jest wy¶mienity, a re¿yser zas³uguje na miano geniusza. Podstawowe w±tki pierwszej serii zosta³y zaczerpniête z ksi±¿ki "Demony dobrego Dextera" Jeffa Lindsay'a.
    Ksi±¿kê przeczyta³em po obejrzeniu serialu, gdy tylko dowiedzia³em siê o inspiracji re¿ysera. Nawet nie wiecie jak siê zawiod³em
    Ksi±¿ka jest napisana w s³abym stylu. Jest za krótka i nie rozwija wielu kwestii, które powinny byæ poruszone. Oczywi¶cie sam pomys³ g³ównej fabu³y, jest nowatorski i ¶wietny, ale sposób przedstawienia tego wszystkiego zas³uguje na nisk± ocenê.
    Druga seria jest niby oparta na w±tkach z ksi±¿ki "Dekalog dobrego Dextera", ale po przeczytaniu pierwszej czê¶ci w±tpiê, bym siêgn±³ po ten tytu³.
    My¶lê, ¿e gdyby ksi±¿ka by³a napisana na podstawie filmu, to by³aby o niebo lepsza.
    Ocena serialu: 10/10
    Ocena ksi±¿ki (to smutne): 5/10

    Czekam na wasze opinie. Mo¿ecie oczywi¶cie poruszyæ te same tytu³y.

  2. #2
    Przyjaciel
    Do³±czy³
    Sat Jan 2007
    Przegl±da
    Reymonta 22.
    Posty
    1,529
    Jak dla mnie to ³atwy wybór, ostatnimi czasy wole siedzieæ do 2 w nocy czytaj±c Terrego Pratcheta, ni¿ ogl±daæ TV (ogó³em TV ogl±dam jak jest jaki¶ naprawde mocny film, vide W³adca Pier¶cieni, Gladiator..) czy s³uchaæ mp3.. Jak napisa³ mój poprzednik nademn±(tak to sie pisze?) ksia¿ki rozwijaj± wyobra¼nie, zadziwia mnie mnie to, i¿ teraz czytanie ksi±¿ek to jest "obciach" ja sie tego nie wstydze i nie mam zamiaru wstydziæ...

    Jedna z najlepszych ksi±¿ek jakie przeczyta³em, to niew±tpliwie znany wszystkim "W³adca Pier¶cieni" chyba ka¿dy zna t± ksi±¿ke ze wzglêdu na wy¶mienity Film..
    Nie bêde sie tu rozpisywa³ bo to istny majstersztyk, Cud literatury, je¶li mo¿na to tak nazwaæ, Fabu³y nie bêde zdradza³, bo mimo wszystko moga byæ osoby które nie ogl±da³y Filmu.. xP Czyta³em komentarze, ¿e film dorównywa³ ksi±¿ce, mo¿e i jest to prawda, bo film ten by³ najlepszym jaki ogl±da³em... ale ksi±zki nie pobije bo tam jest wiele ciekawych w±tków których brak³o w filmie.. (gdyby w filmie by³y wszystkie w±tki tak jak w ksi±¿ce film trwa³by jakie¶ 2x d³u¿ej..)

    Ocena Ksi±¿ki - 10/10 )
    Ocena Filmu - 10/10 ;]

    Móg³bym jeszcze siê rozpisaæ na temat gier z seri w³adcy pierscieni, ale to juz raczej w innym temacie, W³adca Pierscieni to poprostu taka marka ¿e wszystko z ni± zwi±zane jest ¶wietnie (np. szklanki z logiem w³adcy Pier¶cieni.. Swoj± drog± mia³em takich 7, ale przetrwa³by tylko 2 ze wzglêdu na moj± niezdarno¶æ..)

  3. #3
    Senior Member
    Do³±czy³
    Wed Mar 2008
    Przegl±da
    Bestwina
    Posty
    245
    Ja Wole Film, Nie chce mi sie czytaæ xD

  4. #4
    Przyjaciel
    Do³±czy³
    Wed Jan 2008
    Przegl±da
    Wroc³aw
    Posty
    415
    Cytat Zamieszczone przez Warmi
    Ja Wole Film, Nie chce mi sie czytaæ xD
    Sry, ale to nie jest temat, w którym piszemy, ¿e wolimy filmy od ksi±¿ek. Jeste¶ niestety w tej du¿ej czê¶ci ludzi, którzy omijaj± literaturê szerokim ³ukiem przez co pó¼niej nie potrafi± siê dobrze wys³owiæ.

    Proszê pisaæ tutaj tylko posty zwi±zane z tematem. W zwi±zku, ¿e niektórzy nie czytaj± pierwszego postu tematu , tylko sam tytu³, i nie rozumiej± o co chodzi (jak Warmi), to zmieniam tytu³ na bardziej zrozumia³y.

  5. #5
    Zdecydowanie zgadam siê z wami, filmy s± o niebo lepsze ksi±¿ek, i mo¿na je ogl±daæ we dwoje i w ³ó¿ku, w ¶wiêta, przy choince

  6. #6
    Zdecydowanie filmy s± lepsze, i to jest fakt udowodniony naukowo

  7. #7
    Ogl±da³ kto¶ z was film "³o¿yska kulkowe", ja te¿ nie

  8. #8
    Ja zdecydowanie sk³aniam siê filmom, s± bardziej obrazowe, i mniej jest tam dopowiedzeñ

  9. #9
    A ja wolê ksi±¿ki, ostatnio fajn± kupi³em na ogloszenia.myslenickie.pl

  10. #10
    Najlepsze ksiêgarnie znajdziesz na firmynaplus.pl, Zapraszam

Strona 1 z 4 12 ... OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 21:07
  2. [Nonsteam] Serwery DarK-Cs.pl NOWE IP, LEPSZA JAKO¦Æ !
    Przez Batonik w dziale Serwery CS 1.6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 14:35
  3. problem ze znalezieniem filmu w cs
    Przez bLueaiM w dziale Problemy z CS 1.6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •