PDA

Zobacz pełną wersję : Trening



Rh+
31-12-2009, 20:46
Gram ok. 1 roku w CS'a z przerwami, więc w sumie jakieś 6 miesięcy...
Teraz osiagam takie wyniki 5:6 7:8 10:10

Co teraz powinienem zrobić, aby stopniowo poprawiać skill?
Jaki trening powinienem stosować?
Cały czas grać na serwerach?

W związku z tym ostatnim pytaniem... Gram na serwerach gdzie wchodzą Pro, albo czity i tam trudno mi jest osiągnąć dobry wynik... Jedynie na Death Match nieźle mi idzie... Zastanawiałem się nad kupnem Steam, ale nie wiem czy nie jest jeszcze za wczas, przy moich wynikach...

Encore
31-12-2009, 22:04
kupuj steama nie dostaniesz banow xP

Rh+
31-12-2009, 22:32
Ja nie czituje... Tylko inni... (serio)

Kali
31-12-2009, 22:38
Kup steam. graj dużo DM. Deatchmatch. Graj m4, ak trenuj sobie. np. 20 min ak, 20 m4. chyba ze chcesz grać z awp. twoj wybor. zacznij grać mixy. na poczatku bedzie ciezko, ale kazdy kiedys zaczyna. nie przejmuj sie jak ktos Cie wyzwie ze lamisz albo coś takiego. Albo moze znajdz klan. Mozesz też grac ESL, gb. chcesz dowiedzieć sie co i jak. podbij na gg. 6712151

Rh+
31-12-2009, 22:49
Spary to oczywiście wiem, ale mixy? Nie spotkałem się z czymś takim...

Aktualnie nie moge wejść na GG, więc jakbyś mógł o tym ESL to napisz tutaj...

Mam tylko jeden serwer Death Match, nie moge znaleźć więcej... Nie wyswietla mi sie po wpisaniu IP w Favourites... Gram na takim DM gdzie zabijasz i swoich i wrogów

Jak macie jakieś IP serwerów DM to podajcie...

z góry THX

PS: macie pomógł i będzie więcej :D (mam nadzieje :D )

aha...

Nie wiem czy jakiś klan by mnie teraz przyjął... przy takim stażu i skillu...
Czasami zdarzają mi się przebłyski niezłej formy, np. 16:10 czy 15:5 czy 18:17

i włąsnie ta liczba dead'ów mnie wkurza... Za duzo razy gine, aale nie wiem jak mam sobie z tym poradzić...

Kali
31-12-2009, 22:59
I tu tkwi najwięszky twój bład. staty. Wiesz wole mieć staty np. 6:8 albo coś tego typu, ale wiedzieć ze mój team wygra i to np. że wygrałem ważna akcje 1vs3 albo coś takiego. na staty nie patrz. One skilla Ci nie dadzą. mixy. to jest coś takiego jak mecz klanowy tylko ze to nie jest klan, a 5 osób ktora poprostu chce sobie pograc. mozna grac 2vs2, 3vs3, 4vs4, 5vs5, cięzko ci tak to na raz wytłumaczyć.

[ Dodano: 31-12-09, 23:02 ]
i jeszcze ważniejsze od skilla jest myślenie. Taktyka jak zaskoczyć przeciwnika. skill przychodzi z czasem.

Rh+
31-12-2009, 23:18
tylko na serwerach FFA, a nawet TP (czasami) ciezko jest grać spotkać takich ludzi, którzy wiedzą co to jest TeamPlay... Oczywiście zawsze jest pare osób, ale jak przyjąda jacyś nowi gracze to ciezko jest grać TP...

wkurzają mnie czity, cięzko jest grać przeciwko gościowi np. z WH, podczas takiej nierównej walki można sie zniechęcić do gry jak sie cały czas obrywa od takiego de**** dlatego zastanawiam sie nad kupnem Steam

a czy jak przez cały czas grało sie na głośnikach (cały czas, czyli od rozpoczęcia przygody z CS) i jednego dnia przeżuci się na słuchawki to jakoś poprawi sie gra, czy może pogorszy bo muszę przyzwyczaic się do słuchawek?

no i to ESL to chyba jakaś Europejska Liga cos tam... no nie? nie moge znaleźć żadnej instrukcji czy opisu na czym to polega...

Kali
31-12-2009, 23:24
no tak. a na ESL'u i GB (Gameback) nie mozna czitowac. Przynajmiej na gb w 100 % bo na esla sprzedaja wh juz...
http://www.esl.eu/pl/
http://www.gameback.net/

bardziej polecam GB (gameBack)

Rh+
01-01-2010, 00:07
Żeby tam zagrać muszę kupić Steam...

a oglądanie meczów na headshot.pl np. meczów again czy jakis innych klanów i stosowanie taktyk pojedynczych graczy i podglądanie jak oni graja to dobra rzecz? pomaga to jakoś później w grze?

[ Dodano: 01-01-10, 01:39 ]
aha, jaką wielkość celownika stosować? teraz mam tą najmniejsza, a przedem miałem auto-size i lepiej gra mi sie na tej obecnej

LazLo
01-01-2010, 02:16
Kup steam, graj dużo dm, graj dużo mixów, jak najmniej ffa.

Wielkość celownika zależy od własnych upodobań, ja na przykład gram na green/medium/nieprzezroczysty/niedynamiczny

Rh+
01-01-2010, 10:24
Ostatnio mam cos takiego:

Wchodzę na serwer, dochodze do jakiegoś team'u i gram. Idzie mi nieźle, staty 6:1 i nagle jakaś załamka i już jest 6:6... No i teraz już jeden frag w jednej rundzie i tyle, czasami wiecej... jest tak: 7:6, 7:7, 7:8, 8:8....

ex0n
01-01-2010, 15:58
tommi96, jak to mówią trening czyni mistrza.. Ale to nie wszystko.. Jeśli chodzi o Counter Strike to wiedza odgrywa bardzo dużą rolę.. Mając wiedzę i umiejętności stajesz się naprawdę mocnym zawodnikiem.. Wiedza.. pewnie zastanawiasz się o czym piszę.. Wiedza to przewaga.. Mam tutaj na myśli.. Bugi w mapach.. Znajomość map.. Ukryte i nie wszystkim znane tajniki map mam tutaj na myśli odgłosy na mapach np pioruny na de_aztec.. Technika gry poruszania się.. Kiedyś pisałem poradnik jak poruszać się po Cichu.. niby nic.. ale jak grasz tą techniką masz ogromną przewagę nad resztą graczy.. To jaką drogę obierzesz i styl gry zależy od Ciebie.. Tak jak ktoś wspomniał co chcesz ćwiczyć.. broń m4,ak czy AWP.. Zajrzyj do naszych poradników jest tam lista i po prostu poczytaj.. Po takiej lekturze na pewno sam odczujesz efekty swojej gry.. ;-)

Mariosz
01-01-2010, 16:29
Zakup steama - podstawa.
mixy - podstawa
Gathery na esl.eu - podstawa
Poniżej masz link jak grać gathery na esl:
http://www.forum.cs-portal.net/topics7/poradnik-zakladania-gathera-vt11573.htm

Seq
01-01-2010, 16:58
Imo nie musisz od razu grać na steam. Na początku to graj non stop na serverach Death Match żeby ogarnąć podstawowe bronie (ak47, m4 ). Ja na dm robię tak że jedną mapę gram z m4 a drugą z ak47. Stopniowo możesz zmieniać bronie według upodobań np. awp, famas, galil. Gdy ogarniesz bronie przydałby się steam żeby pograć na jakimś porządnym serverze Team Play. A potem to jak koledzy wyżej napisali mixy, gathery, esl, gb. Powodzenia :-)

Rh+
02-01-2010, 15:23
Z kupnem Steam na razie się wstrzymam... Potem kupię...

Gram dużo na serwerze Death Match i ćwiczę AK i M4 i muszę przyznać, ze zdecydowanie lepiej idzie mi z M4. Strzelanie z AK muszę jescze poprawić. Czasami gonie z Deagle i AWP :D Teraz ćwiczę strzelanie w głowę, tak żebym zawsze w nią trafiał :D Niestety mam tylko jeden serwer DM wszystkie inne jakie znajduje są nieaktywne, ale poszukam jeszcze :D

Ciągle nie wiem co to sa mixy... :D Mógłby mi ktoś wyjaśnić> Bo jak wpisuje w google to wyskakuje, że klan zagrał z klanem mixa i tylko tyle...

[ Dodano: 02-01-10, 15:26 ]
aha, o tych odgłosach na mapah czytałem i chyba jeszcze na de_piranesi są jakieś odgłosy:

- odgłosy ptaków i szczekanie psa

niestety nie wiem w jakich sytuacjach... Czasam jak gram na tej mapie na serwerze DM to te odgłosy słychać...

PS: poczytam ten poradnik o cichym chodzeniu, bo nie czytałem jeszcze :D - dzieki ex0n,

korni007
02-01-2010, 16:31
Mix to poprostu coś takiego jak ustawka :] Szukasz ludzi (mogą być przypadkowi) do swojego teamu i szukasz przeciwników i gracie na jakimś serwerze tak jak na sparze :-D
Mysle ze ci pomogłem :]

Rh+
02-01-2010, 17:08
aha, dzięki :D

Tak jak mówiłem wolę M4A1 bo łatwiej ogarnąć ta broń. Może ma mniej siły od AK-47 ale dla mnie jest lepsza... Mimo to chcę sie nauczyc dobrze strzelać z AK, bo wole mieć opanowane te dwie bronie przynajmniej w 80%. Potem będe ćwiczył z Famasem i Defenderem.

Czasami, a raczej często mam taki kłopot z AK... Widze gościa, kóry mnie nie zauważył. Mam AK. Kucam i zaczynam do niego strzelać, trafiam go, zabieram mu 70 hp i gine, bo szybko sie odwrócił i mnie zabił... (szczególnie z daleka, ale z bliska też) I to mnie wkurza tak, że juz nawet nie chce mi się grać w CS'a...

Encore
02-01-2010, 20:24
Ak zawsze celuj gdzies po pasie i odrazu ci bd lepiej ob ak ma odzut taki ze nawet tak ci celownik poleci ze jak szczeasz ponizej pasa to banie walniesz ; )) Jak kto woli ale ja wole Ak4 od m4 MOJA NAJWIEKSZA RADA TO SKILLUJ SKILLUJ I JESZCZE RAZ SKILLUJ !

Rh+
02-01-2010, 22:18
Teraz gram Ak dwie mapy pod rzad (czasami wiecej) i coraz lepiej mi sie z niej strzela, ale dalej wole M4

a z tym Steam to jak mi polecacie

- kupić sam cd-keys
- kupić odrazu konto

Miałem kolege, który miał Steam i oddał go drugiemu koledze za 5 zł a ja akurat wtedy przestałem grać w CS'a (szkoda)

tombcio
02-01-2010, 22:28
kupić sam cd-keys Taniej i lepiej według mnie

Seq
03-01-2010, 11:36
" Kucam i zaczynam do niego strzelać..." - tutaj radziłbym Ci żebyś starał się jak najmniej kucać, ponieważ w niektórych miejscach nie da się albo bardzo trudno zabić gościa " na kucaka". Ja prawie cały czas zabijałem " kuckiem" i z czasem zauważyłem że to przeszkadza i teraz staram się odzwyczaić od tego nawyku :-P A co do tej akcji że gość się odwrócił i Cię zabił to albo po prostu miał farta albo skilla i nie twoja wina, jedyne co możesz zrobić to grać żeby być coraz lepszym ;-)

WW^
03-01-2010, 21:31
http://www.forum.cs-portal.net/topics24/gry-typu-cs-podobne-vt11855.htm#69726


Tu masz rady jak poćwiczyć refleks i celność nigdzie indziej tego nie znajdziesz bo go sam napisałem

Rh+
04-01-2010, 15:46
Być moze nie długo będe miał Steam :D

I znów pojawił sie problem z Ak... Zrobiłem dzień przerwy od CS'a i tak jakbym nie umiał już grać z AK... Zabijam, ale celoność bardzo mi się pogorszyła... Co innego z M4A1. z tej broni wymiatam, ale chce dobrze grać także z AK, bo gdybym w przyszłości grał w jakimś klanie to musiałbym dobrze grać z tą bronią...

ćwiczę M4A1, AK-47 i AWP+Deagle

tyko z AK, źle mi idzie

korni007
04-01-2010, 15:51
Z ak polecam metodę po 3-5 strzałow, kierowanych w okolice szyi-kaltki piersiowej i przy strzale lekko kucnąć, nie maksymalnie tlyko po to aby sciągnąć rozrzut na głowę.

WW^
04-01-2010, 16:14
Wszystko sprowadza się do lekkiego wyczucia, większość ludzi którzy grają z tą bronią od razu celują w głowę wtedy karabin się unosi.Wystarczy po zaczęciu ataku na głowę lekko kierować celownik ku nogą W TYM SPOSOBIE NIE STRZELAMY SERIAMI.Drugi sposób to strzały seriami w 0,50 sek. odstępach lecz teraz zacząć od tułowia w górę.POĆWICZYĆ I BĘDZIE DOBRZE polecam 1 sposób wymaga tyle samo ćwiczeń co drugi sposób lecz według mnie jest bardziej skuteczny.

Rh+
04-01-2010, 16:19
ok, thx

mam pytanie związane ze Steam

jaką szybkość łącza wybrać przy instalacji jak mam neostrade 1mb? tam nie ma opcji 1mb dlatego się pytam...

tombcio
04-01-2010, 19:53
Byle jaką to i tak na nic nie wpływa prawie.

WW^
04-01-2010, 20:15
http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?p=549843 o to link do strony gdzie są porady dotyczące steam.

Rh+
04-01-2010, 20:25
http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?p=549843 o to link do strony gdzie są porady dotyczące steam.

tu nie ma nic o tym co pisałem, ale dzięki przyda się :D

tombcio, naprawdę? ja dałem DSl - 756 czy cos takiego... pobrałem stem po polsku i spolszczyła mi się część CS'a ale część jest dalej po ang. :(

M@$SA
05-01-2010, 14:56
Byle jaką to i tak na nic nie wpływa prawie.

Potwierdzam

Nieważne jakie ustawienie łącza dasz, bo i tak to nic nie da

Każdego spróbowałem , a i tak ping ponad 100 to u mnie norma


pobrałem stem po polsku i spolszczyła mi się część CS'a ale część jest dalej po ang. :(


Niestety nie da się całkowicie spolszczyć cs'a, ponieważ TYLKO oprogramowanie STEAM ma wgrane spolszczenie, a nie sam CS, którego NIKT nie ma prawa polonizować

Aczkolwiek spotkałem się z NS-ową wersją CS-a, która była w 90% spolszczona(tak było napisane w opisie gdzieś)

Rh+
07-01-2010, 16:37
a jak gadam przez microfon i jestem w TT to nie słyszą mnie z CT nawet po śmieri

Rh+
07-01-2010, 16:37
a jak gadam przez microfon i jestem w TT to nie słyszą mnie z CT nawet po śmieri

M@$SA
07-01-2010, 18:20
a jak gadam przez microfon i jestem w TT to nie słyszą mnie z CT nawet po śmieri


Wiesz jak się robi, by można byłoby gadać?

wciśnij "k" i gadaj do bólu

M@$SA
07-01-2010, 18:20
a jak gadam przez microfon i jestem w TT to nie słyszą mnie z CT nawet po śmieri


Wiesz jak się robi, by można byłoby gadać?

wciśnij "k" i gadaj do bólu

WW^
07-01-2010, 20:22
tylko nie przesadzaj z tym gadaniem nie słyszą cie jak dedniesz

WW^
07-01-2010, 20:22
tylko nie przesadzaj z tym gadaniem nie słyszą cie jak dedniesz

norbi
22-01-2010, 14:18
;)