PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł w jednej z francuskich gazet...



ex0n
23-08-2009, 13:23
Artykuł w jednej z francuskich gazet...

"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

źródło: http://bash.org.pl/42891/

Eragon
23-08-2009, 14:24
Ha ha, ciekawe... ; d

KnifeMan
23-08-2009, 16:01
To jest komiczne i niestety prawdziwe..

Mac Gyver
24-08-2009, 10:32
To jest prawdziwe dlatego ojciec każe mi studiować i pracować w USA :D Chodź też mam poglądy socjalistyczne i z tym, że są one złe niestety się nie zgodzę.

Eragon
24-08-2009, 23:40
Ahaha padłem, Saved jedź sobie na ukraine i zobacz co Twój ukochany socjalizm zrobił z tym krajem. To państwo to gospodarcze dno... ; )

Mac Gyver
25-08-2009, 16:54
Przypomnij sobie ZSRR, socjalizm zrobił z tego kraju potęgę czego skutki nawet dzisiaj widać.

Eragon
25-08-2009, 18:03
Jaka potęga? Popatrz na zarobki ludzi w tym kraju, i na poziom życia.
Nie ośmieszaj się chłopie... ; )

Przejedź się tam, lub na ukraine/białoruś, to zobaczysz jak tam zycie wygląda.

Street
26-08-2009, 08:04
Dodałbym coś w stylu:

Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju, w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat, z czego co 2gra w tibie z czego co 2gi jest zdominowany przez neostrade.

Niestety, ale 3ba przyznać, że wyjątkowi jesteśmy na tle europy =d Tylko czy jest się z czego cieszyć -.-?

Mac Gyver
26-08-2009, 10:07
Jaka potęga? Popatrz na zarobki ludzi w tym kraju, i na poziom życia.
Nie ośmieszaj się chłopie... ; )

Przejedź się tam, lub na ukraine/białoruś, to zobaczysz jak tam zycie wygląda.

Ja oceniam sytuację z punktu widzenia rządu. Przecież Rosja jest potęgą militarną. Niedługo przestanie się liczyć z USA. Dzisiaj najważniejsze jest wojsko. To zasługa wieloletniego socjalizmu w tym kraju. Czy nie mówię prawdy?

Eragon
26-08-2009, 13:16
Z tego co wiem, to USA odgrywa główną rolę na świecie, nie Rosja, a co do armi to też mógłbyś trochę poczytać o stanie ich armi oraz sprzętu. Ośmieszasz się nie mając zbyt dużej wiedzy na ten temat. 3/4 ich sprzętu jest przestarzałe od 20 lat.

Skoro tak bardzo kochasz Socjalizm to naprawdę, wyjedź na Rosje/Ukraine/Białurus, zobacz jak tam życie wygląda.

Gdyby nie socjalizm, to w Polsce poziom życia wygladałby jak w krajach zachodnich. Prawda jest taka, że Teoria Socjalizmu jest dobra, ale jest nie do spełnienia w praktyce.

neU
26-08-2009, 18:21
Saved buhahahahaha tyle napisze bo Eragon już tu wszystko napisał.
Rosja potęgą militarną :hah: :hah: :hah: :hah: pojechałeś
Idź już do tej szkoły - lekcje historii się przydają !


A Francja niech się w końcu weźmie za swoje wielokulturowe państwo.

"A na drzewach
Zamiast liści
Będą wisieć komuniści"


14/88 !


Nacjonalizm !!!