PDA

Zobacz pełną wersję : Harry Potter i Książe Półkrwi



neU
19-07-2009, 21:57
[center:0b8a56e6cf]http://estb.msn.com/i/59/40FED0125F4870F48BC61BF63592.jpg

Lord Voldemort zaciska swoją złowieszczą pętlę wokół świata Mugoli i czarodziejów, a Hogwart przestaje być – jak dawniej - bezpieczną przystanią. Harry podejrzewa, że niebezpieczeństwo może czaić się w samym zamku, ale Dumbledorowi zależy raczej na przygotowaniu go do ostatecznego starcia, które jego zdaniem nastąpi niebawem. Razem usiłują znaleźć broń zdolną skruszyć zapory Voldemorta. Harry’emu coraz bardziej podoba się Ginny...niestety, Dean Thomas jest nią również zainteresowany. Lavender Brown dochodzi do wniosku, że Ron jest jej przeznaczeniem, nie bierze tylko pod uwagę czekoladek Romildy Vane! No i oczywiście Hermiona, przeżywająca męki zazdrości, lecz zdecydowana nie ujawniać uczuć. Gdy romanse kwitną, tylko jeden uczeń pozostaje wyniosły i obojętny. Postanowił wywrzeć swoje niezatarte – choć mroczne – piętno na życiu Akademii. Miłość wisi w powietrzu, lecz za nią czai się dramat i Hogwart być może już nigdy nie będzie taki jak przedtem.

filmweb.pl[/center:0b8a56e6cf]
Ja dziś książkę po raz któryś skończyłem czytać - zajęło mi to 5dni :D
I bileciki na premierę już zarezerwowane ; )


Ktoś się wybiera na film, a może już ktoś oglądał po ang?

range[r]
19-07-2009, 22:49
Ja mam zamiar tak samo przeczytać a potem obejrzeć, nie mogę sie doczekać cz bede miał ta książkę

diLL
20-07-2009, 03:24
Ja za to na odwrót :-P . Myślę ,że to będzie bardzo ciekawa część :-) .

tombcio
20-07-2009, 11:15
Film niby, dobry (opinie czytałem), tylko żeby nie spieprzyli go jak 5. część(kto czytał i oglądał rozumie o co mi chodzi)

korni007
20-07-2009, 13:12
Nom masz racje ja czytałem wszystkie i wiem o co Ci chodzi, ale myślę oczywiście podłóg opini które takze czytałem film bedzie dobry.

range[r]
20-07-2009, 15:48
Co do 5 części to książka mi sie podobała ale film to kicha

Shadi
20-07-2009, 16:21
Ja przeczytałem siódemkę.Postaram się przyjść.Tylko mam jakieś wrażenie,że w szóstce działo się za mało żeby zrobić z tego film :-).Może to dlatego ,że w siódemce tyle się dzieje.

blacha11
21-07-2009, 16:39
a zaliczyłem wszystkie i najbardziej mi się ta właśnie część podobała muszę się wybrać do kina kiedy ;)

neU
21-07-2009, 17:50
Ja przeczytałem siódemkę.Postaram się przyjść.Tylko mam jakieś wrażenie,że w szóstce działo się za mało żeby zrobić z tego film :-).Może to dlatego ,że w siódemce tyle się dzieje.
Fakt - mało trochę tego. Ale przeglądając trailery zauważyłem iż reżyser dodał jedną dodatkową scenkę.

Inscore
27-07-2009, 21:35
Ja przeczytałem i ogladałem przed chwilą z napisami i powiem ze taki sobie x|D


PS. Jeśli ktos chce plik do sciagniecia PW ^^

Eragon
27-07-2009, 23:07
Harry Potter - moja opinia jest krótka, FILM sobie oglądne jak nie będe miał co robic(jak każdą poprzednią część), ale z książą ani grą nigdy nie chce mieć styczności...
Nie podchodzi mi akurat ta seria...

vck
27-07-2009, 23:32
moim zdaniem to Hermiona jest fajna laska i by siadła ^^ xD

Inscore
27-07-2009, 23:51
No ba xD

Ale w filmie jest 90% - gledzenia , kłótni , szkoły
, a 10% - akcji (walka ze śmierciożercami na sam koniec)

neU
29-07-2009, 20:22
omg miałem wcześniej napisać....

ZENADA !!!!!!!!! CO TO MA KUR** BYC KOMEDIA ROMANTYCZNA???????

Yates baranie nie bierz się już nigdy za tworzenie filmów!!!!!


omg nie przeszło mi na myśl ze można jakiś film tak zdupczyc. Osobiście uważam ze dysponując takim budżetem jak Yates stworzyłbym dzieło 100razy lepsze


zenada !!!

[ Dodano: 29-07-09, 20:25 ]
PS Inscore jedyna walka w tym filmie to była ta z Malfoyem i w Norze
Ogółem WTF!? W książce nic nie było ze zaatakuja Nore !? Nie dość, że są tylko 2walki 2minutowe to jeszcze jedna z nich nie jest opisana w książce - parodia.

tombcio
30-07-2009, 11:42
http://film.onet.pl/zwiastuny/11050,5319658,267,filmy.htmlCała akcja filmu tutaj pokazana i opisana ;p
Reszta filmu przegadana.

Inscore
30-07-2009, 15:51
Mi sie myli jużksiażka z filmem xD a faktycznie byly tylko 2 walki

Gumboss
30-07-2009, 21:18
Film bardzo udany nie wiem jak ksiazka

Aiz
31-07-2009, 20:56
Przeczytałem książkę, byłem na premierze. Film niezły.

BeneNati
03-08-2009, 15:50
Film mi sie bardzo podobał, kilka wstawek oczywiście z poza książki no ale to już tak jest ;P Podobały mi się dwa motywy, można zobaczyć że jak Harry, Ron i Hermiona poszli do Hogsmeadge, i zamówili piwo kremowe, ledwo co przynieśli a Hermiona browara już nie miała, potem jak wracali to byłą gotowa :p No i ofc Harry po felixie, zmiażdżył. Myśle czy by nie pojechać drugi raz, tylko że z napisami ;]

Książka oczywiście lepsza od filmu, no ale JKR miażdży ;]

neU
03-08-2009, 19:26
W HPiKP mamy ok 60błedów podobnych do tych co BeneNati opisał ;/

Seele ^
05-08-2009, 03:42
Film to dno, jestem zdania, że osoba oglądająca wszystkie części filmów, bez ruszania książki nie miała by najmniejszego pojęcia o co tak w ogóle chodzi.

BeneNati
05-08-2009, 15:07
Racja, ale ciężko każdy wątek wpleść w fil boby trwał za długo.

Co do wątków miłosnych, w książce są wprowadzane stopniowo, co rok tego więcej. A w filmie? W 5 części było tylko jak sie Harry całował z Cho. I od razu w szóstej, każdy z każdym i wszędzie... to troche przesada, bo nie o tym film ma być, przynajmniej ten ;)

KnifeMan
08-08-2009, 07:54
Film to dno, jestem zdania, że osoba oglądająca wszystkie części filmów, bez ruszania książki nie miała by najmniejszego pojęcia o co tak w ogóle chodzi.

Tak właśnie było. Jestem fanem filmów (wszystkich) i gier komputerowych typu RPG. Wracając do tego filmu to byłem na nim w kinie tak jak na każdej części Harrego Pottera. Książki nigdy nie ruszyłem. I faktycznie oglądając ten film miałem problem ze zrozumieniem o co chodzi.. ale jakoś mi się udało zrozumieć całość treść. Po prostu musiałem obejrzeć film jeszcze raz i dobrze wsłuchać się w dialogi natomiast kilku rzeczy musiałem się domyśleć i do dziś nie wiem czy dobrze się domyślałem. xd Obejrzę siódmą część to się dowiem.

Ta część była taka bardziej jak opery mydlane w stanach, jak po prostu serial romantyczny trwający ponad 2 godziny i bez reklam. Wiem że starszemu pokoleniu typu (nasi rodzice lub dziadkowie) ta część najbardziej przypadła do gustu od innych mnie natomiast nie. Cały film uważam za taki średni... 5/10

BeneNati
08-08-2009, 17:03
I faktycznie oglądając ten film miałem problem ze zrozumieniem o co chodzi.. ale jakoś mi się udało zrozumieć całość treść. Po prostu musiałem obejrzeć film jeszcze raz i dobrze wsłuchać się w dialogi natomiast kilku rzeczy musiałem się domyśleć i do dziś nie wiem czy dobrze się domyślałem. xd Obejrzę siódmą część to się dowiem.

Może i zrozumiesz całość, ale w książce jeszcze było tyle wątków których w filmie nie poruszono, że całości nie poznasz dopóki książki nie przeczytasz. W filmie np. pokazany był taki pierścien w gabinecie Dumbledora, który powiedział Harremu o nim tylko kilka zdań. Póżniej jak przyjdzie zrozumieć Horkruksy, które Voldemort wybierał a które nie może pojawić się problem. Przesłości Voldemorta poświęcono kilka chwil... w książce jest masa podróży Harrego z Dumbledorem do wspomnień innych ludzi, które mówią wiele więcej niż jeden wypad Dumbka po Toma Riddla do sierocińca. Jeżeli naprawdę podoba Ci się film, to przeczytaj wszystkie części, a zdziwisz sie, jak wszytko jest poukładane, i jak łączy się ze sobą w części siódmej - po prostu cód miód czekolada x3 ^4 ;D

tombcio
28-08-2009, 22:11
* W książce Dumbledore dostrzega, że Slughorn nie został zabity na początku powieści ponieważ nad jego domem nie było Mrocznego Znaku. W filmie zauważa to po tym, że krew na ścianach jest smocza, a nie ludzka.
* W powieści Tonks znajduje Harry'ego w pociągu, w filmie znajduje go Luna.
* W książce kiedy Harry spędzał święta w Norze odwiedził go minister magii Rufus Scrimgeour. W filmie ministra w ogóle nie ma, a zamiast jego wizyty jest atak śmierciożerców.
* Dumbledore zabrał Harry'ego do Slughorna ze stacji metra w Little Whinging. W książce Dumbledore zabrał go z Privet Drive.
* W powieści Harry oglądał w myślodsiewni sześć różnych wspomnień (Ogdena, Morfina Gaunta, skrzatki Bujdki, Slughorna oraz dwa Dumbledore'a), w filmie oglądał tylko dwa wspomnienia (jedno Dumbledore'a i jedno Slughorna). W filmie Harry nie dowiedział się w ogóle o pucharze Helgi Hufflepuff ani o tym, że Voldemort lubi gromadzić trofea, słynne historyczne przedmioty magiczne; Dumbledore nie powiedział mu też o swoich podejrzeniach dotyczących Nagini i pełnienia przez nią roli horkruksa.
* W filmie nie ma profesor Trelawney. Harry nie dowiaduje się, że to Snape podsłuchał przepowiednię i przekazał jej treść Voldemortowi.
* W filmie nie ma bitwy o Hogwart, bo śmierciożercy zaraz po zamordowaniu Dumbledore'a uciekają z zamku. W książce na wieży przebywa tylko Draco (potem przybywają śmierciożercy i po chwili Snape), a inni śmierciożercy walczą z nauczycielami i uczniami Hogwartu.
* W filmie nie jest wspomniany związek Fleur Delacour z Billem Weasleyem.
* Całkowicie została usunięta scena pogrzebu Dumbledore'a.
* W filmie, Harry zużywa cały eliksir Felix Felicis, by zdobyć wspomnienie profesora Slughorna. W książce wypija on tylko trochę, a resztę przekazuje swoim przyjaciołom, by użyli go podczas bitwy.

Takie małe info z wikipedi

Wiedzmin
12-09-2009, 13:44
Ten film to wielka kupa gówna .. Najgorsza ze wszystkich części Harrego Pottera .. Mam nadzieje ze ta siódma będzie 100 razy lepsza ..

KnifeMan
12-09-2009, 19:44
Wolę "Opowieści z Narni" xdd