PDA

Zobacz pełną wersję : Wiedźmin



Eragon
26-10-2007, 13:01
Długoletnie oczekiwanie dobiegło końca! Dziś o północy miała miejsce premiera Wiedźmina - największej i najbardziej oczekiwanej polskiej gry komputerowej w historii!

Wiedźmin od początku planowany był jako gra, która przeniesie polski przemysł rozrywkowy na poziom światowy. Wszystko zostało podporządkowane temu celowi - od budżetu (ponad 20 mln złotych), przez liczebność zespołu developerskiego (70 osób + ok. 200 współpracowników), pomoc nominowanego do oscara Tomasza Bagińskiego (który stworzył intro i outro gry), aż po nakład - 100 tys. w Polsce i 700 tys. na całym świecie.

W efekcie powstała gra przewyższająca skalą większość polskich produkcji filmowych, takich jak np. "Pan Tadeusz". Rozmach gry zdecydowanie przekracza to co osiągnęło rodzime kino. Poza tym, Wiedźmin jest niecierpliwie oczekiwany nie tylko w całej Europie ale również w Stanach Zjednoczonych, Rosji i dalekiej Azji.



"Jesteśmy szczęśliwi, że efekt naszej ciężkiej pracy mógł w końcu ujrzeć światło dzienne. Włożyliśmy w Wiedźmina nasze serca i sądzimy, że gra okaże się wielką i bardzo pozytywną niespodzianką dla fanów RPG na całym świecie" - powiedział Michał Kiciński, Joint CEO CD Projekt. "Pierwsze opinie graczy i mediów jasno wskazują na to, że udało nam się osiągnąć cel".

I chyba już teraz można napisać, że ten wysiłek i determinacja opłaciły się! Pierwsze recenzje gry są niezwykle pochlebne i to zarówno ze strony rodzimych mediów, jak i dziennikarzy zagranicznych. O tym, czy obietnice twórców gry zostały spełnione, a Wiedźmin zawojuje nie tylko Polskę ale i świat, może się już teraz przekonać każdy, siadając przed komputerem.

Gra komputerowa Wiedźmin została stworzona przez rodzime studio CD Projekt RED w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Wydaniu gry towarzyszyło wiele dodatkowych wydarzeń. Pojawiła się m.in. niezależna od gry płyta muzyką inspirowaną Wiedźminem i światem wykreowanym Przez Andrzeja Sapkowskiego (w jej nagraniu wzięli udział artyści tacy jak Vader, Rootwater, czy Habakuk), gra na telefony komórkowe, gra karciana, limitowana seria telefonów Samsung, kości do gry, wznowienie komiksu Bogusława Polcha i Andrzeja Parowskiego. W przygotowaniu nowy komiks autorstwa Przemysława Truścińskiego, oraz gra flashowa. Od kilku dni w sieci Multikino przed wybranymi filmami można również oglądać film Tomasza Bagińskiego pt. Wiedźmin - stanowiący jednocześnie intro gry.

Więcej informacji o grze na www.thewitcher.com

Wiąże z tą grą spore nadzieje.. :)

Andri99
26-10-2007, 22:39
Ja czekam na NFS ;) . Wiele gier przez recenzje i opisy, zapowiadało sie fajnie... A wyszlo lipnie. Poczekajcie na kometarz osoby ktora w nia zagrała. ;-)

Eragon
29-10-2007, 06:41
Andri, ja mam tą gre, brat kupił w dniu premiery, jest 10x lepsza od wszelkich Gothiców, Morrowindów i innych gier tego typu.. ;D

Sasek666
02-11-2007, 23:35
no msuze ja pozyczyc od kumpla i oblukam :D

Eragon
03-11-2007, 09:51
Heh, Mój brat gra nonstop, i nie moge sie na kompa wbić :P ale klimat zajebi***, nie ma 2 takiej gry, lepsza 10x od wszelkich Gothiców, Morrowindów, Neverwinterów etc.
Tam takie teksty lecą, a walka wygląda lepiej niż w Prince of Persia, do tego Fabuła rodem z Gothic 1..

Najlepsza gra cRPG jaka kolwiek powstała - takie moje zdanie.

Sasek666
03-11-2007, 12:38
jak tak mowisz to jutro ide do kumpla albo nawet dzis :D
ty to otworz stronke internetowa z recenzjami demkami itp.

polska753
25-11-2007, 21:34
Mnie ta gra strasznie rozczarowala. Tyle zapowiedzi a tu kolejny badziew. Straszne. Ale to tylko moje skromne zdanie. Jak dla mnie gra do kosza! ;-(

Eragon
26-11-2007, 15:30
Mnie ta gra strasznie rozczarowala. Tyle zapowiedzi a tu kolejny badziew. Straszne. Ale to tylko moje skromne zdanie. Jak dla mnie gra do kosza! ;-(

Heh, każdy ma swoje zdanie, mnie do 2 rozdziału sie średnio spodobała, ale od 2 rozdziału powstała najlepsza fabuła w histori gier, nawet lepsza niż w Gothic 1, czy NWN2...

P.S. przeszedłeś całą grę, czy oceniasz ją na podstawie godziny grania?
P.S.2 skoro gra jest do kosza to czemu przez miesiąc sprzedało się 700tys. egzemplarzy? (wynik lepszy niż G3) :cool: :-D

polska753
27-11-2007, 14:15
Eragon wiesz :P każdy ma swoje zdanie :P a no i w gierke grałem jakis tydzien:P

Sasek666
27-11-2007, 16:22
jutro daje qmplowi płytę i pojutrze wiedźmin ;]

aser95
09-12-2007, 16:38
hehe a ja to w witcherze to sie zakochalem te laski przeklinanie chazard potworki fabule to tylko polak mugl by zrobic on jest moze troche poruwnywalny do cs-a ale to nie to samo bo cs swieci w swietle gwiazd :]

Eragon
10-12-2007, 15:30
hehe a ja to w witcherze to sie zakochalem te laski przeklinanie chazard potworki fabule to tylko polak mugl by zrobic on jest moze troche poruwnywalny do cs-a ale to nie to samo bo cs swieci w swietle gwiazd :]

Wiedźmin nie powinien byc porównywany do CS.. bo to zupełnie inny rodzaj gry..
To tak jakbyś porównywał, ksiązki z filmami..

-=K-O-T=-
10-12-2007, 21:44
Ja sciągam ta gierke jak mówicie że taka fajna zobaczę. Ale ja i tak wole gry typu NFS albo Fifa. :x

icepopo
12-12-2007, 08:14
gra strasznie badziwna spodziewałem sie czegos innego

dr4gon
12-12-2007, 20:49
icepopo ciekawe czy grałeś w tą gre?? czy ktoś ci poprostu tak powiedział albo widziałeś ją pewnie przelotem :-> że muwisz ze jets badziewna...chyba że poprostu nie lubisz takiego typu gry...ja ją widząłem chwilke i mi sie od kopa spodobała tylko narazie sobie na moim kompie nie pogram.... ;-(

Sasek666
13-12-2007, 09:27
według mnie ta gra jest boska ;] w końcu Polacy pokazali na co ich stać ;]

tombcio
13-12-2007, 13:30
Pierwszy raz Polacy tworzą najlepszą grę na świecie :D:D

Eragon
13-12-2007, 15:28
Pierwszy raz Polacy tworzą najlepszą grę na świecie :D:D

Chciałeś powiedzieć : Na najwyższym światowym poziomie. :-D

tombcio
13-12-2007, 16:34
Chciałeś powiedzieć : Na najwyższym światowym poziomie. :-D
No właśnie tak chciałem to napisać ale nie mogłem znaleźć słów :D:D

SIMI
13-12-2007, 21:51
mam ta gre ale mi DEamon PRO TOOLS nie chce zrobic wirualnego adapter ID czy cos i nie moge grac:((

Mr.Blyskawica
16-12-2007, 15:53
Ta gra tro wypas :D

ZoMm
03-01-2008, 04:42
wiedźmin fajny serial ma ktoś linka z kat można zassac tą grę? :-P

Eragon
03-01-2008, 14:06
Powinno być na :
www.angernet.org

A najlpiej to skoczyć do empiku, i kupić. Warto, Samo pudelko zapewni wam wielką satysfakcje.. Ma jakieś 14Cm Szerokości.. (2-3 razy większe od innych)

ZoMm
03-01-2008, 14:38
Na tej stronie nie mogę znałeśc tej gry ;-(

Polonista ||
30-06-2008, 16:41
Wiedzmin, według mnie Świetna gra . Strasznie wciąga gram w nią cały czas :]]

Kaszanka
08-07-2008, 13:35
Ni ten dział,a gra do dupy ;)

Kaszanka
08-07-2008, 13:35
Ni ten dział,a gra do dupy ;)

Eragon
08-07-2008, 21:21
Ni ten dział,a gra do dupy ;)

Popatrz na date 1 posta, a zobacz kiedy była premiera, wtedy to była ciekawostka..
Sprawdź i pomyśl zanim coś napiszesz.. Może wdg. Ciebie gra jest do dupy, ale może podałbys jakiś powod, czemu gra Ci sie nie podoba? w ogule grałes w nią kiedykolwiek..?;>

P.S. temat nie aktualny i zamykam. I żeby nie było że boje się Twojej riposty, napisz mi wrazie czego swoją odpowiedź na mojego posta..

Eragon
08-07-2008, 21:21
Ni ten dział,a gra do dupy ;)

Popatrz na date 1 posta, a zobacz kiedy była premiera, wtedy to była ciekawostka..
Sprawdź i pomyśl zanim coś napiszesz.. Może wdg. Ciebie gra jest do dupy, ale może podałbys jakiś powod, czemu gra Ci sie nie podoba? w ogule grałes w nią kiedykolwiek..?;>

P.S. temat nie aktualny i zamykam. I żeby nie było że boje się Twojej riposty, napisz mi wrazie czego swoją odpowiedź na mojego posta..