PDA

Zobacz pełną wersję : Dźwięk może leczyć raka.



LazLo
07-07-2009, 11:25
[center:514c1124a3]http://ciekawostki.eu/uploads/news/news_1289.jpg[/center:514c1124a3]

Eksperymentalna terapia ultradźwiękowa może być alternatywnym leczeniem dla osób we wczesnym stadium raka prostaty - informuje "British Journal of Cancer". Technikę HIFU, wykorzystującą skupione ultradźwięki o dużym natężeniu, wypróbowali na 172 pacjentach lekarze z londyńskich szpitali University College oraz Princess Grace. W większości przypadków leczenie zakończyło się sukcesem, skutki uboczne należały do rzadkości. Po roku u 92 procent spośród 159 obserwowanych pacjentów nie zaobserwowano objawów wznowy nowotworu. Dotychczasowe sposoby leczenia są równie skuteczne, ale częściej powodują objawy uboczne, na przykład impotencję i nietrzymanie moczu. Typowe leczenie agresywnej postaci raka prostaty polega na zastosowaniu radioterapii albo chirurgicznym wycięciu guza prostaty. Zabieg chirurgiczny wymaga 2-3dniowego pobytu w szpitalu, a radioterapia - codziennych naświetlań przez miesiąc. Tymczasem leczeni nową metodą opuszczali szpital już po pięciu godzinach.

źródło: ciekawostki.eu

diLL
07-07-2009, 13:39
Wow , aż się zdziwiłem jak to przeczytałem . Nie wiedziałem ,że ultradźwięki mogą leczyć raka , a tu proszę ; o .