PDA

Zobacz pełną wersję : Michael Jackson nie żyje



diLL
26-06-2009, 18:15
Michael Jackson, amerykański muzyk, "Król Popu", wykonawca, którego kariera i kontrowersyjne życie osobiste stały się nieodłączną częścią popkultury ostatnich czterech dekad, zmarł w Los Angeles. Miał 50 lat. Lekarze orzekli, że bezpośrednią przyczyną śmierci było "nagłe zatrzymanie krążenia".

Michael Jackson był znany jako jeden z najlepszych wykonawców estradowych i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii. Zrewolucjonizował pojęcie teledysku do znaczącej formy sztuki - opowiadającego pewną historię mini-filmu i spopularyzował takie ruchy taneczne, jak robot i moonwalk.

Płyty Jacksona, między innymi: "Bad", "Dangerous", "Invincible" i "Thriller", należą do najczęściej kupowanych na świecie. W 2006 roku, rzeczniczka prasowa artysty ogłosiła, że Jackson sprzedał łącznie ponad 750 milionów płyt na świecie.

Michael Jackson był najbardziej uhonorowanym artystą w historii. Otrzymał liczne tytuły i nagrody, między innym: nagrodę World Music Award dla Najlepiej Sprzedającego Się Artysty Wszech Czasów Millenium, American Music Award dla Artysty Stulecia i nagrodę Bambi dla Artysty Pop Millenium. Jego nazwisko zostało dwukrotnie umieszczone w Rock and Roll Hall of Fame - jako członka Jackson 5 w 1997 roku i jako artysty solowego w 2001 roku.

Ostatnio piosenkarz przygotowywał wielki comeback, którym miała być seria 50 koncertów w Londynie. Bilety na nie rozeszły się w ciągu kilku godzin.


Michael Joseph Jackson urodził się 29 sierpnia 1958 roku w Gary, w stanie Indiana. Był ósmym z dziesięciorga dzieci Josepha i Katherine Jacksonów.

Karierę muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat, jako wokalista zespołu rodzinnego The Jackson 5. Status gwiazdy zespół uzyskał dzięki takim hitom, jak: "I Want You Back", "ABC", "The Love You Save" i "I'll Be There". Pierwszy solowy album "Got to Be There" Michael Jackson wydał w 1971 roku, wciąż pozostając członkiem grupy.
W 1979 roku Jackson wydał album: "Off the Wall", a trzy lata później "Thriller". Był to pierwszy w historii album, z którego aż siedem singli, między innymi "Billie Jean" i tytułowy "Thriller", znalazło się w pierwszej 10-tce na liście przebojów magazynu Billboard. Album odnióśł ogromny sukces, który uczynił z Michaela Jacksona ikonę amerykańskiej kultury. Pomógł również muzyce czarnoskórych artystów wrócić z powrotem do głównych stacji radiowych, po raz pierwszy od połowy lat 70.

Po "Thrillerze" Jackson wydawał kolejne płyty osiągające wysokie pozycje na listach: "Bad", "Dangerous", "HIStory" oraz "Invincible" w 2001 roku - ostatni album z nowym materiałem.

A co Wy o tym wszystkim myślicie?

Mac Gyver
26-06-2009, 19:33
Ma za swoje. Tak o siebie dbał, że zawału dostał. Psychiczny był, szkoda człowieka.

Eragon
26-06-2009, 19:34
Zdrajca swojej rasy... nie rozumiem jak można porzucić swoje korzenie. (zmiana koloru skóry)

Nigdy go nie lubiłem jako osobe.

Mroziu^
26-06-2009, 19:44
Mnie się podobały jego piosenki, tylko nie rozumiem dlaczego tak świrował z tymi operacjami plastycznymi. Niby nie był rasistą a jednak chciał zmienić kolor swojej skóry. Ogólnie spoko koleś i ten jego taniec ;]. Szkoda, że straciliśmy tak wybitnego artystę zwłaszcza, że miał rozpoczynać nową trasę koncertową.

diLL
26-06-2009, 19:56
Zdrajca swojej rasy... nie rozumiem jak można porzucić swoje korzenie. (zmiana koloru skóry)

Nigdy go nie lubiłem jako osobe.

Dokładnie Eragon zdrajca swojej rasy... Ja osobiście nie przepadałem za jego osobą lecz piosenki miał fajne :-P .

v0js`
26-06-2009, 21:44
Piosenki może i fajne, ale jak diLL i Eragon...

neU
27-06-2009, 09:25
c**j mu w dupe,
Z tym ryjem nie umiał sobie laski znaleźć to się na dzieciach odgrywał skur****n

Wiem ze o zmarłych się nie pisze ale
Był sobie pewien murzyn!
Co zawsze chcial byc bialy!
Mial tysiac operacji
Ale mu sie nie udaly
Jackson ,Jackson , Jackson dziki wypierdalaj do Afryki
Jackson ,Jackson kolorowy c%^j ci w dupe do polowy
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


a śmierć była dla niego najłagodniejszą karą

co do jego muzyki nic nie mam

Maserati
02-07-2009, 14:27
On zrobil sie na bialego poniewaz w dziecinstwie byl ponizany przez to ze byl murzynem .
Jego piosenki i taniec sa super.
I to nie prawda ze byl pedofilem, on kochal dzieci zauwazcie ze w kazdym jego teledysku pojawialy sie dzieci .
Budowal dla nich ogromne domy w ktorych mogly mieszkac.
I naprawde miał cos z psychiką poniewaz zawsze uwazal siebie za gorszego i brzydszego.

POCZYTAJCIE SOBIE JEGO ŻYCIORYS

diLL
02-07-2009, 15:21
Miał coś z psychiką przez dzieciństwo , którego nie miał za dobrego .

Maserati
02-07-2009, 16:48
No włsanie diLL :)

[ Dodano: 02-07-09, 16:50 ]

Mnie się podobały jego piosenki, tylko nie rozumiem dlaczego tak świrował z tymi operacjami plastycznymi. Niby nie był rasistą a jednak chciał zmienić kolor swojej skóry. Ogólnie spoko koleś i ten jego taniec ;]. Szkoda, że straciliśmy tak wybitnego artystę zwłaszcza, że miał rozpoczynać nową trasę koncertową.


On zmienił kolor skóry dla tego ze byl ponizany w dziecinstwie jak murzyn.

neU
02-07-2009, 20:46
byl ponizany przez to ze byl murzynem .
no i bdb!!!

Masarati jesteś śmiesznym człowiekiem. Jeżeli go lubiłeś to jesteś tak samo białym murzynem o zrytej psychice jak on. Obiło mi się o uszy ze ten śmieć wierzył w reinkarnacje - życzę mu żeby trafił w ciało młodej dziewczynki która w wieku 4lat zostanie zgwałcona przez murzyna pedofila - pewno mu się to spodoba.
25 czerwca 2009r - wszystkie dzieci płaczą - ze szczęścia

http://i43.tinypic.com/nphmd3.jpg

PS. Nie dawno zmarła na raka Farrah Fawcett jedna z najpiękniejszych kobiet świata - i tutaj należy zapalić świeczkę [ *]

jeszcze raz napisze jeb*c murzyna !

tombcio
02-07-2009, 21:10
PS. Nie dawno zmarła na raka Farrah Fawcett jedna z najpiękniejszych kobiet świata - i tutaj należy zapalić świeczkę [ *] W ten sam dzień co Jackson
Dla obu.


PS
media rozbrzmiewają o Jacksonie a o Farrah już nie... pf;/

Maserati
03-07-2009, 07:06
PS. Nie dawno zmarła na raka Farrah Fawcett jedna z najpiękniejszych kobiet świata - i tutaj należy zapalić świeczkę [ *] W ten sam dzień co Jackson
Dla obu.


PS
media rozbrzmiewają o Jacksonie a o Farrah już nie... pf;/


Bo Jackosn byl geniuszem muzyki jego piosenki i jego taniec :-P I załoze sie ze bedzie tak glosno mowiono jak o Elvis Presley

[ Dodano: 03-07-09, 07:08 ]


byl ponizany przez to ze byl murzynem .
no i bdb!!!

Masarati jesteś śmiesznym człowiekiem. Jeżeli go lubiłeś to jesteś tak samo białym murzynem o zrytej psychice jak on. Obiło mi się o uszy ze ten śmieć wierzył w reinkarnacje - życzę mu żeby trafił w ciało młodej dziewczynki która w wieku 4lat zostanie zgwałcona przez murzyna pedofila - pewno mu się to spodoba.
25 czerwca 2009r - wszystkie dzieci płaczą - ze szczęścia

Obrazek (http://i43.tinypic.com/nphmd3.jpg)

PS. Nie dawno zmarła na raka Farrah Fawcett jedna z najpiękniejszych kobiet świata - i tutaj należy zapalić świeczkę [ *]

jeszcze raz napisze jeb*c murzyna !




To twoje zdanie o nim a ja mysle inaczej niz ty. Nikt nie musi myslec tak samo.Mnie on sie podobal

KaCzoR
13-07-2009, 18:53
Tak szczerze to gó.o wiecie :] (bez obrazy). On chorował na bielactwo nabyte :)