PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dojsc na sam szczyt ?



Die$eL
23-04-2009, 11:58
Jak wiemy każdy dobry gracz w grach FPS (First Person Shooter - Strzelanki z perspektywy pierwszej osoby) powinien się wykazywać: szybkim czasem reakcji (refleksem), dobrą koordynacją oko-ręka, oraz dobrze wyćwiczonymi palcami (wiem że śmiesznie brzmi , ale jest naprawdę ważne )

Oto kilka porad i mini-gier które pomogą Wam podnieść wspomniane skill'sy:

- Szybki czas reakcji (refleks) - czas jaki upłynie od dostrzeżenia przez ciebie przeciwnika do otwarcia ognia w jego kierunku ma olbrzymie znaczenie, oczywiście im mniejszy tym lepiej; Dobry refleks przydaje się również w życiu, bo nigdy nie wiadomo czy nie będziesz musiał robić uników przez "bułą" którą miałeś dostać W trenowaniu refleksu pomogą Nam :


www.bbc.co.uk/science/humanbody/sleep/sheep/reaction_version5.swf - gra z owieczkami, trenujemy póki nie wyciągniemy na koniec przynajmniej oceny "Rocketing rabbit" i to kilka razy pod rząd !


www.mathsisfun.com/games/reaction-time.html - Refleks Tester to doskonałe narzędzie do szlifowania naszego refleksu, oczywiście ćwiczymy póki nasze wyniki nie zaczną schodzić poniżej 0.150 sek. na dodatek kilka razy pod rząd;


www.missionred.com/games/reflex3.html - szczególną uwagę zwracamy na nasze chybienia i staramy się je zminimalizować do 0 !


- Dobra koordynacja oko-ręka - polega na przyspieszeniu sygnału który pokonuje drogę oko->mózg->ręka oraz wypracowaniu odpowiednich reakcji naszej ręki na komendy otrzymywane od mózgu; Pomogą Nam w tym:


www.members.iinet.net.au/~pontipak/redsquare.html - unikamy ścian planszy oraz zbliżających się w naszym kierunku przeszkód, dobry wynik to co najmniej 20 sekund;


www.mofunzone.com/popups/tangerine_panic.shtml - ta gra pomoże nam unikać pocisków wroga , ale na serio to jest również dobrą "szlifierką" naszej koordynacji, tym razem sami postawcie sobie cel jaki chcecie osiągnąć i dążcie do niego póki go nie osiągnięcie;


- Dobrze wyćwiczone palce - co z tego że nasz refleks jest mistrzowski jeżeli palce nie nadążają z wykonywaniem poleceń od mózgu ? Sposobów na wyćwiczenie palców jest naprawdę wiele, ja polecam zagadać do kolegi który trenuje grę na jakimś instrumencie typu pianino/keyboard/gitara i poprosić go o swoje sposoby treningu palców, bo uwierzcie mi muzycy są mistrzami jeżeli chodzi o zwinność i szybkość palców. Ważną sprawą jest również unikanie lub zrezygnowanie z tzw. "strzelania palcami" ponieważ to na dłuższą metę wykrzywia nasze palce i odbiera im naturalną giętkość. W treningu palców pomogą nam również:

-
www.e-gierki.com/gra-clickage-1093.html - w tej grze dobrym osiągnięciem jest poziom "CRAZY", nie pomagamy sobie drugą ręką !


Na koniec muszę dodać że kolejną ważną rzeczą jest zrozumienie środowiska danej gry, no bo co to za "pr0" player z super refleksem który nie wie że "Kałachem" lubi zarzucić? No właśnie granie i jeszcze raz granie stanowi naszą drogę do sukcesu.



Pozdrawiam i zycze powodzienia :-)

Die$eL

Mariosz
23-04-2009, 12:50
Jeżeli chcesz dojść na sam szczyt musisz oglądać moją grę na specu... wtedy zobaczysz jak się szpilo ; d

range[r]
23-04-2009, 12:51
Poradnik zajebisty na razie niczyego nie zrobiłem :D

diLL
23-04-2009, 13:07
Poradnik fajnie opisany i dobrze ,że linki podałeś lecz czy jest w pełni Twojego autorstwa?

range[r]
23-04-2009, 14:07
www.mathsisfun.com/games/reaction-time.html
- Refleks Tester to doskonałe narzędzie do szlifowania naszego refleksu, oczywiście ćwiczymy póki nasze wyniki nie zaczną schodzić poniżej 0.150 sek. na dodatek kilka razy pod rząd;

Miałem 0.051 a potem 0.061 za 3 razem juz 0.090

Ricardus
23-04-2009, 20:17
Dobry poradnik zaraz będę próbować :-)

jRK
23-04-2009, 21:24
Ogromny plus dla Ciebie ;-)
Nieważne czy jego autorstwa czy nie.
Poradnik tak mi pomógł że szok :-P
Wielkie dzięki~!

bornt
24-04-2009, 09:14
Fajne zaraz sobie po ćwiczę. Na pewno się przyda. :-)

MyguS aka tbC*
24-04-2009, 12:26
Dobre te ćwiczenia :] mam nadzieję że się przydadzą

Galardo
24-04-2009, 21:09
Zarąbisty poradnik będę mógł trenować refleks ;P i wtedy was pojade xDD

Gumboss
24-04-2009, 21:21
super dzieki temu pojade wszystkich :-P poradnik super !

KaCzoR
27-04-2009, 15:51
Die$eL, no i się nie popisałeś :/ Pytałem cie w sb czy poradnik jest twojego autorstwa powiedziałeś że nie cały (czy jakoś tak) a ja tu widze że cały jest nie twojego autorstwa bo znalazłem orginalny :] oto link : http://forum.warrock.com.pl/topics4/jak-podniesc-swoje-umiejetnosci-w-grach-fps-vt13567.htm
Mogłeś chciaż napisać skąd go wziołeś bo teraz to jest plagiat bo zrobiłeś to pewnie bez zgody autora. To tyle myślałem że jest twój ale się myliłem dla mnie się nie popisałeś :/ I jeśli mogę poprosić to proszę bez warna :P

HarnaS
27-04-2009, 16:52
Poradnik bardzo fajny sprobuje z tymi gierkami :-P

Die$eL
27-04-2009, 17:51
Kaczorku :*

Po 1 niebralem z tej strony ;x
A po 2 niejest caly moj bo moje bylo tyllko dopisane code :>

:*

KaCzoR
27-04-2009, 20:18
Ale ja wiem że nie brałeś z tej strony bo jest takich dużooo :P ale na tej stronie to jest orginał i z niego powstały wszystkie kopie i z tych kopi inne kopie i tak dalej :D Ale dobra już się uciszam bo mi warna wlepicie i będe smutny ;-( a teraz jestem :-D

Nikt
07-05-2009, 05:33
Poradnik niczego sobie Ciekawy sposób na dojście na sam szczyt może kiedyś się dostanie :] Masz takiego malutkiego + ;-)

cezo
02-09-2009, 07:39
0.21 :)

Gryzzly
03-01-2010, 16:14
0.25 jak można 0.051 :o

Kulki Wynik: 185

Klikanie na czas: Sick