PDA

Zobacz pełną wersję : Typy rozgrywek - opisy



diLL
10-04-2009, 13:41
Chciałbym Wam pokazać i opisać poszczególne typy rozgrywek w counter strike .

FFA - Free For All jak sama nazwa wskazuje typ rozgrywki zabawy dla wszystkich . Jednym i krótkim słowem mówiąc "zabijanie się " wzajemnie .

TP - TeamPlay ( gra drużynowa ) jest to typ rozgrywki w której trzeba wykonywać tzw. " cele mapy " czyli na mapach o początku "de_" CT nie może rashować ,a TT musi podłożyć pakę . Na mapach o początku "cs_" TT nie może rashować ,a CT musi uwolnić Hosty ( zakładników ) .

PokoMod - chyba wszyscy, a może większość w dzieciństwie oglądała Pokemony . To jest właśnie ten MOD , wybierasz w zależność od MODA danego pokomoda i expisz nim :] . Zdobywasz lvl'e i skille . Sam dokładnie nie mogę tego dobrze opisać , bo nie grywałem na nim dużo .

DeathMatch - typ rozgrywek deathmatch ( martwa gra) polega na "naparzaniu " się każdy na każdego . Respisz się w różnych miejscach mapy i zaczynasz "bitwę" .

4fun - typ rozgrywek podobny do FFA nie mający granic rashu . Nazwa mówi sama za siebie 4fun ( dla zabawy ) . Przeważnie grywane są mapy nie standardowe .

GunGame - w skrócie można to powiedzieć ,że jest to "zabawa bronią " . Połączony trochę z Modem DeathMatcha mający na celu ciągłe respienie w różnych miejscach i zabijanie wrogów . Za zabicie wroga dostajesz broń . Zaczynając od pistoletów( glock - lvl1) kończąc na nożu ( lvl 23 ) . Jest w tym trochę zabawy i "adrenaliny".

KZ - nie wiem dokładnie co oznacza skrót (powiedział bym krótko ,że wspinaczka ) ,ale typ rozgrywek dla cierpliwych graczy . Gramy tylko w jednym teamie CT ,ponieważ TT nie występuje na tego typu "mapach" . Głównym celem tego moda jest dotarcie na szczyt mapy (wspinaczka) . Może wydawać to Wam się "banalne" ,ale każda mapa jest tak zbudowana żeby co najmniej 20 min. trzeba się wspinać .

KA - typ rozgrywki Knife Arena . Nazwa mówi za siebie , mod polegający na "walczenie " ze sobą tylko za pomocą nożów . Są do tego przeznaczone odpowiednie mapy np . "knife_zone" .

BH - typ rozgrywki BunnyHop ,czyli "skok królika" . Mod polegający tylko na robieniu bunnyhopa i pokonywaniu różnych przeszkód .

HNS - Hide and seek ( schowaj i znajdź ) typ rozgrywek polegający na zabawie w "chowanego " . Cały team TT chowa się po jakieś mapy ,a CT przeważnie jest ich 2 szuka TT . Jeżeli CT znajdzie jakiegoś TT pyta go o kolor jeżeli ten zgadnie to przeżyje ,jeżeli nie to CT go zabija . Jeżeli uda Ci się tak schować, że przeciwnik Cię nie znalazł bądź odgadłeś kolor to w "nagrodę" jesteś CT i się możesz z nimi "pobawić " :-P .

War3FT - zapewne wielu grało w grę Warcaft3 . Mod polegający na wybieraniu z pośród 8 ras ( nieumarły , człowiek , ork ,nocny elf , krwawy mag , myśliwy cienia , wartownik , pan krypty ) jednej rasy . Każda rasa ma odpowiadające skille , tak jak na większości podobnych modów Expienie i zdobywanie umiejętność (max 10 lvl).

SHM - Super Hero Mod może nie którzy grali na tym modzie? Mod polegający na wybraniu bohatera i zdobywaniu lvl'i . Za każdym nowy lvl'em ( max 10 ) możesz sobie wybrać jednego bohatera . Bohaterowie mają odpowiednie dla siebie skille i super skille które się binduje ( nie wszyscy bohaterowie je mają ) . Jeżeli ma się już 10 lvl i wybrane 10 postaci możesz użyć TYLKO 3 super skille danego bohatera . Po prostu trzeba wybrać ,którego bohatera chcesz żeby mieć za super skilla . Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej do po prostu wejdźcie na serwer z tym Modem .

DM - DiabloMod polegający również na expieniu i zdobywaniu doświadczenia . Mod jest oparty na grze Diablo 2 . Wybierasz sobie postać z pośród siedmiu ( mag , paladyn , barbarzyńca , łowca, ninja, zabójca , mnich ) i zaczynasz "zabawę" .

DeathRun - Bieg Śmierci . Typ rozgrywek DeathRun polega na przejściu przez pewną mapę "żywy" nie wiedząc co kryje się po bokach ,pod nogami , nad nami . Opiera się trochę na modzie BH ,bo też wiele tu trzeba pokonać przeszkód . Jest dużo śmiechu i zabawy . Nie przekonacie się jak nie wejdziecie :] .

To by było na tyle , nie wiem czy napisałem wszystkie Typy Rozgrywek, ale nie wszystkie pamiętam :] . Mam nadzieję ,że dzięki opisowi tych typów rozgrywek bardziej sobie to przyswoiliście i już większość będzie wiedziała na czym polega dany MOD i typ rozgrywek .

Poradnik jest mojego autorstwa .

Pozdrawiam , diLL .

v0js`
10-04-2009, 13:49
Wow, widzę że się starasz. Lecz każdy mod widziałem. Tylko mógłbyś mi coś na pw/gg napisać o tym Pokemodzie? Bo słyszałem, grałem ale nie za bardzo wiem o co w tym biega.. :-D
Pozdrowienia i liczę na pomoc. =P

jRK
11-04-2009, 16:24
Jest jeszcze Predator Mod. Też bardzo ciekawy :-)
Dodałbym jeszcze, że na serverach typu 4Fun jest przeważnie dużo pluginów.
Ostatnio twoje poradniki robią na mnie wrażenie :-P
Super poradnik.
Pozdro

Ozi*
11-04-2009, 17:26
Poradnk bardzo ladny i przejrzysty JRK napisal ze zapomniales co predator mod ale takze o zombie mod

edit by diLL : PredatorMod nie napisałem bo zapomniałem , a ZombiMod dlatego iż napisałem że napisze jedne z najważniejszych . A na ZombiMod chyba każdy grać umie .

KnifeMan
12-04-2009, 22:47
Poradnik na 6+: Jest mod, tłumaczenie, opis bardzo przejrzysty i wszystko napisałeś sam.. Można pozazdrościć takiego poradnika :)

PS: Od jutra szukam PokeModa do kolekcji bo nie widziałem tego xDD

KaCzoR
12-04-2009, 23:04
Nom nie ma co poradnik zarąbiaszczy :P

Nikt
07-05-2009, 16:55
Nom się wie że poradnik zarąbiaszczy bo robił go wraz ze mną ;p Ale widać że dill się postarał