PDA

Zobacz pełną wersję : Jak być dobrym snajperem z AWP?



diLL
11-03-2009, 00:19
Witam ,a mianowicie chciałbym Wam udzielić kilka rad jak być dobrym sniperem z broni AWP . Wszyscy wiemy ,żeby stać się na prawdę dobrym sniperem trzeba dużo treningu , a więc jak na początku nie będzie Wam wychodziły to nie załamywać się tylko głowa do góry i próbować do skutku !!!.

Co kupujemy :

Nie kupujmy/uj nigdy samej broni snajperskiej , gry brakuję Ci trochę pieniędzy lepiej poczekać jeszcze jedną rundę i do zestawu dołożyć jakiś dobry pistolet (przeważnie jest nim Deagl'e ) i zestaw granatów .

Kamuflaż :

Zawsze bierzmy pod uwagę rodzaj mapy ,na której chcesz "pobawić" się w snipera . Najlepiej znaleźć jakąś dobrą pozycję snajperską i tam się ulokować np. ( padający cień od ściany ) . Staraj się ,aby twój ubiór z poszczególnych postaci CT i TT były dopasowane kolorystycznie do otoczenia . Będąc na swoim miejscu nie poruszaj się przed strzałem ,aby nie zwracać na siebie uwagi i nie zostać zdemaskowanym .Po oddaniu strzału natomiast należy zmienić pozycję przeważnie na czas przeładowania magazynku .

Jak strzelać :

Nie powinieneś być w ruchu przy oddawaniu strzału ,ponieważ tak wystrzelony nabój nie trafi w 99% w przeciwnika ( po gorsza celność ). Gdy masz pewność ,że trafisz strzelaj również przez skrzynki i wąskie ściany ( lecz i to ma swoje wady , ponieważ tak oddany pocisk zadaje o 50% mniej obrażeń ) . Jeżeli przeciwnik znajduję się bardzo blisko Ciebie, użyj pistoletu (nie dotyczy map awp_xxx) lub gdy masz jeszcze szansę schować się po strzale , spróbuj trafić bez lunety ,a pistolet wyciągnij dopiero po chwili . Kiedy wiesz ,że wróg czai się w pobliżu lecz nie jesteś w stanie zabić go snajperką , użyj granatów lub wycofaj się tak, aby uzyskać większe pole widzenia ( również nie dotyczy map awp_xxx) .

Jest to poradnik dla tych co lubią się pobawić z AWP lecz nie są z tej broni za bardzo perfekcyjni lub w ogóle jej nie ogarniają . Bardziej zawaansowani gracze raczej używają sowich technik z własnego doświadczenia :-P .

diLL
11-03-2009, 00:19
Witam ,a mianowicie chciałbym Wam udzielić kilka rad jak być dobrym sniperem z broni AWP . Wszyscy wiemy ,żeby stać się na prawdę dobrym sniperem trzeba dużo treningu , a więc jak na początku nie będzie Wam wychodziły to nie załamywać się tylko głowa do góry i próbować do skutku !!!.

Co kupujemy :

Nie kupujmy/uj nigdy samej broni snajperskiej , gry brakuję Ci trochę pieniędzy lepiej poczekać jeszcze jedną rundę i do zestawu dołożyć jakiś dobry pistolet (przeważnie jest nim Deagl'e ) i zestaw granatów .

Kamuflaż :

Zawsze bierzmy pod uwagę rodzaj mapy ,na której chcesz "pobawić" się w snipera . Najlepiej znaleźć jakąś dobrą pozycję snajperską i tam się ulokować np. ( padający cień od ściany ) . Staraj się ,aby twój ubiór z poszczególnych postaci CT i TT były dopasowane kolorystycznie do otoczenia . Będąc na swoim miejscu nie poruszaj się przed strzałem ,aby nie zwracać na siebie uwagi i nie zostać zdemaskowanym .Po oddaniu strzału natomiast należy zmienić pozycję przeważnie na czas przeładowania magazynku .

Jak strzelać :

Nie powinieneś być w ruchu przy oddawaniu strzału ,ponieważ tak wystrzelony nabój nie trafi w 99% w przeciwnika ( po gorsza celność ). Gdy masz pewność ,że trafisz strzelaj również przez skrzynki i wąskie ściany ( lecz i to ma swoje wady , ponieważ tak oddany pocisk zadaje o 50% mniej obrażeń ) . Jeżeli przeciwnik znajduję się bardzo blisko Ciebie, użyj pistoletu (nie dotyczy map awp_xxx) lub gdy masz jeszcze szansę schować się po strzale , spróbuj trafić bez lunety ,a pistolet wyciągnij dopiero po chwili . Kiedy wiesz ,że wróg czai się w pobliżu lecz nie jesteś w stanie zabić go snajperką , użyj granatów lub wycofaj się tak, aby uzyskać większe pole widzenia ( również nie dotyczy map awp_xxx) .

Jest to poradnik dla tych co lubią się pobawić z AWP lecz nie są z tej broni za bardzo perfekcyjni lub w ogóle jej nie ogarniają . Bardziej zawaansowani gracze raczej używają sowich technik z własnego doświadczenia :-P .

jRK
11-03-2009, 10:24
No nieźle diLL :cool:
Sam jestem sniperem i 3/4 tego poradnika używam :-D
Przyda sie napewno ponieważ niektórzy biegają z "włączonym" celownikiem i w biegu chcą trafic. Tak sie nie da.

jRK
11-03-2009, 10:24
No nieźle diLL :cool:
Sam jestem sniperem i 3/4 tego poradnika używam :-D
Przyda sie napewno ponieważ niektórzy biegają z "włączonym" celownikiem i w biegu chcą trafic. Tak sie nie da.

Mieczysław
11-03-2009, 18:19
hi hi z tym właczonym celwonikiem to omnie mowisz xD Ja to nie umiem grać awp ale poradnik troche mi pomogł

Mieczysław
11-03-2009, 18:19
hi hi z tym właczonym celwonikiem to omnie mowisz xD Ja to nie umiem grać awp ale poradnik troche mi pomogł

voodoo
11-03-2009, 18:21
Widziałem podobny poradnik na wiaderku.Dobrze że go wrzuciłeś na forum na pewno się przyda.

voodoo
11-03-2009, 18:21
Widziałem podobny poradnik na wiaderku.Dobrze że go wrzuciłeś na forum na pewno się przyda.

Die$eL
11-03-2009, 18:51
Ja widzialem identyczny ;D Tylko pozmieniane kilka słow ;P
ale ok ;)

Die$eL
11-03-2009, 18:51
Ja widzialem identyczny ;D Tylko pozmieniane kilka słow ;P
ale ok ;)

v0js`
11-03-2009, 18:52
o0. diLLu postarałeś się.
Napewno skorzystam.
Pozdro

v0js`
11-03-2009, 18:52
o0. diLLu postarałeś się.
Napewno skorzystam.
Pozdro

fobar
11-03-2009, 21:21
diLL ladny poradnik tylko zapomniałes o jednym: o farcie , 2 co z kamulazu jak wybiegne na otwarte pole i nie bedzie gdzie sie schowac ??

ale poradnik nice

Dalkan
11-03-2009, 22:57
No no dilly całkiem nieźle :) ładnie i czytelnie :)

range[r]
13-03-2009, 22:38
Dobry poradnik :]. Nie jednemu się przyda :]. Ja proponuje już po ogarnieciu awp zacząć uczyć się strzelać bez celownika. Przydatne na bliskie odległości. I do fragmovie xD

Nikt
15-03-2009, 00:24
No poradnik niczego sobie. Spoko :]

Mario_xDD
15-03-2009, 09:38
No brawo dillu postarales sie z tym poradnikiem napewno komus sie przyda :))

Kanibal
17-03-2009, 19:58
Bardzo dobry poradnik ;)
Jednym słowem

Good Job diLL,
Good Job diLL,

loreN
18-03-2009, 14:38
Moim zdaniem takie poradniki są bez sensu. "Jak strzelac z ak" Jak strzelac z AWM".
Sciągnijcie sobie boty i tam sobie potrenujcie, a nie wzorowac sie na poradnikach.
"spróbuj trafić bez lunety ,a pistolet wyciągnij dopiero po chwili" po chwili to dostaniesz głowe ;] Moim zdaniem nie piszcie takich bez sensownych poradników, tylko odpalcie boty i trenujcie :)

Pozdrawiam

infinite
18-03-2009, 21:26
mi sie nie przyda bo mam swoja technike na awp,a co do poradnik i to dla poczatkujacych good:)

Whyy.?
19-03-2009, 20:37
No też mam swoją ale warto skorzystać xd xd

ShadOw.
23-03-2009, 19:22
Super poradnik, ale to wszystko znam ... to dla początkujących, ale jeszcze raz pochwalam naprawde super.

Mac Gyver
26-03-2009, 18:22
No, no. Całkiem fajny poradnik. :-D Dobra robota dillu :]

SIMI
26-03-2009, 18:53
dla osob ktore chca sie nauczysc awp niech zaczna od pozadnego cfg i dobrej myszki oraz podkladki

jRK
27-03-2009, 15:48
Nie masz racji :*
Widac ze slabo sie znasz :what:
1. Gram bez podkladki
2. Mam myszke za 25zl
3. CFG mam swoje i dobrze mi sie gra :)

SIMI
27-03-2009, 16:28
slabo sie znam a was na serwerze wszystkim karalem tak tak... wg niektorych puaczkow mialem aima w awp bo strzelam bez celowinka i nie chce sie chwalic ale jestem najbardziej ogarniajaca osoba na tym portalu

Ozi*
27-03-2009, 16:44
Nie no zaje..sty poradnik napewno skorzystam!!

loreN
27-03-2009, 20:59
jarogrzyb misiu, może zagramy sobie esl'a kiedyś ? :]
Jak korzystasz z takich poradników to napewno będziesz Pro.
Napisze kiedyś do Ciebie na GG jak będę miał czas, bo chętnie sobie z toba zagram :)