PDA

Zobacz pełną wersję : Xbox 360



Xan
14-01-2009, 15:37
A więc chciałbym kupić sobie konsole Xbox 360, tyle, że mam mały problem nie orientuje się jak jest z graniem po sieci. Czy jest konieczność kupowania usługi Xbox Live Gold, żeby pykać sobie po sieci czy wygląda to zupełnie inaczej


I jeżeli wymagane jest kupienie Xbox Live Gold to czy nie lepiej jest kupić Sony Play Station 3
Czy tam też jest coś podobnego do XB Live Gold.

Kali
14-01-2009, 15:43
Na PS3 nie trzeba niczego dokupywać. No, ale niewiem jak jest z XBox'em

ass .^
14-01-2009, 15:51
Ja może pomoge.

Otóż jestem posiadaczem konsoli Microsoftu - Xbox 360. Moim zdaniem to nawet bardzo dobry wybór , gdyż jestem zadowolony ; ) (dopiero 3/4 gierki , no ale :P) Co z internetem , tak? Ano widzisz.

Hm. Ja akurat mam internet chello z UPC i akurat z komputera łącze się bezprzewodowo. Prawie tak samo jest z X'em. Musiałbyś dokupić adapter (prawdopodobnie w Empiku) do Xboxa 360 aby mógł ew. (jeśli akurat tak masz /\) łączyć się z internetem bezprzewodowo. Oczywiście dołączają Ci kabel abyś mógł podłączyć ręcznie i git (zależy jaką kupujesz. Czy Premium czy zwykły pack czy może jednak Elite , Elite i Premium napewno posiadają. Nie wiem jak jest z Zwykłym Packiem X'a.) Ale w moim przypadku podłączenie ręczne odpada - kabel jest za krótki :p

Jeszcze owego adaptera nie mam , ale również zamierzam go zakupić. Xbox Gold jest odrazu z Premium , więc jak np. zakupisz gre , która może być grana na sieci , będzie napewno działać. <- Gold jest na chyba miesiąc.

Co do gierek to bardzo polecam ;

Mirror's Edge - MUSISZ TO MIEĆ ! Genialne! :hug:

Lego Indiana Jones + Kung Fu Panda - Akurat miałem te dwie gierki dołączone do Premium X'a w Empiku. Lego ssie moim zdaniem. Niezbyt mi sie podoba. Za to Kung Fu Panda to co innego : > Polecam ^^

Tomb Raider Underworld - Ojj Larcia Larcia ^^ Jeśli jesteś fanem naszej pani archeolog musisz to mieć ; ) Bardzo wciąga : D

Xan
14-01-2009, 16:22
No dobra, ale to by znaczyło, że po kupieniu Xboxa premium mam Gold na 1 miesiąc i potem muszę znowu wykupić Gold z tego co wiem to ceny za Gold dosięgają 200 zł to bardziej opłaca się kupić PS3 bo praktycznie każda gierka z X'boxa jest także na PS3

ass .^
14-01-2009, 17:38
No dobra, ale to by znaczyło, że po kupieniu Xboxa premium mam Gold na 1 miesiąc i potem muszę znowu wykupić Gold z tego co wiem to ceny za Gold dosięgają 200 zł to bardziej opłaca się kupić PS3 bo praktycznie każda gierka z X'boxa jest także na PS3

To prawda , ale zauważ , że PS3 nie odpala gier z PS2 . Tak więc narazie gier na tą konsole jest bardzo mało. A u Xboxa 360 jest zupełnie inaczej. Odpala nawet stare gry przeznaczone na konsole Xboxa (tą jedynke ofc.)

Xan
14-01-2009, 17:48
Być może masz racje ale chcę sobie kupić PS3 tylko dlatego, żeby nie inwestować w komputer mega kasy na nowy sprzęt żeby gra ruszyła i miała w miarę dużo FPS'ów
i moim zdaniem PS3 jest dla mnie dobrym wyborem, bo nie chce grać w Gry z PS2 czy z PSX i nie będe musiał płacić za Internet który mam aktualnie podłączony do kompa i za jakąś usługę. Drażni mnie tylko to, że nie zagram sobie w Halo 3 no ale jakoś to przeżyje ; )

ass .^
14-01-2009, 18:06
No i widzisz ; ). Każdy ma swoje upodobanie. Życzę miłej gry , gdy kontroler zawita w twoje ręce : P

A temat chyba można już zamknąć. <- Mod :P

tombcio
14-01-2009, 18:55
No dobra, ale to by znaczyło, że po kupieniu Xboxa premium mam Gold na 1 miesiąc i potem muszę znowu wykupić Gold z tego co wiem to ceny za Gold dosięgają 200 zł to bardziej opłaca się kupić PS3 bo praktycznie każda gierka z X'boxa jest także na PS3
Cena golda na x360 to 120 zł za 13 miesięcy ale za to masz o wiele więcej osób i mniej lagów/bugów. PS3 w tym momencie nie można przerobić, a x można. "bo praktycznie każda gierka z X'boxa jest także na PS3" co przez to rozumiesz ?? Jest chyba odwrotnie, multiplatwormowe owszem. Za to zobacz sobie ilość exów na x, a ile na ps3. Według mnie ps3 to odtwarzacz blu-ray z opcją grania, a x360 najlepszą konsolą tej generacji. Chyba że lubisz casual game, jak tak to bierz Nintendo wii.
I dodam jeszcze że większość gier multiplatformowych lepiej wygląda na konsoli giganta z Redmond, a i na konsoli sony jest wymuszone instalowanie gier a na konsoli MS nie trzeba, ale można.

Xan
14-01-2009, 19:41
no dobra, ale czy jesteś pewien, bo jak szukam w Googlach jakiś info. to piszą, że ceny wahają się od 150zł do 180zł, bo jeśli piszesz dobrze i 120 zł jest za 13 miesięcy to na 100% kupie Xboxa i jeśli go kupie to jak wygląda podpinanie go do sieci kabel który dostane razem z nim podczepiam do switch'a (nie wiem czy dobrze pisze) czy do kompa albo jakoś inaczej

tombcio
14-01-2009, 19:45
Tutaj masz
http://allegro.pl/item525620014_xbox_live_gold_12_miesiecy_abo_europ a_i_usa.html, ceny są teraz drogie,ale latem ta zdrapka kosztowała 90 zł.

Xan
14-01-2009, 19:53
Dzięki Ci bardzo, a mógłbyś mi przybliżyć podpinanie do Sieci