PDA

Zobacz pełną wersję : Znikający pulpit + start



QuizzzY
01-12-2008, 10:04
Witam

Mam otóż taki problem że za jakiś czas znika mi pulpit z ikonami + pasek startu .. a jak zminimalizuję włączoną stronę lub folder to znika mi i nie mogę włączyć. Dzieje mi się tak już od 2 dni ... a dokładnie od czasu gdy zainstalowałem jakiś exe .. oczywiście niewłaściwy :/ i nie wiem jaka jego nazwa ... może to jakiś wirus bo nie sprawdzałem jeszcze avastem.
Jeżeli wiecie jak to zmienić by się tak nie działo to będę bardzo wdzięczny + pomógł :-)

punisher PL
01-12-2008, 10:18
ja bym na twoim miejscu tak jak mowisz sprawdzil wpierw anty wirusem a jak nic nie wskarze to bym wzia prze instalowal windowsa i tyle :*

kICK
01-12-2008, 13:01
Miałem kiedyś dokładnie taki sam problem... w moim przypadku był to wirus którego miałem po zainstalowaniu jakiegoś programu już nie pamiętam nazwy. Próbowałem usunąć ten program z kompa ale nie moglem znaleźć go na dysku. Ja osobiście przeinstalowałem system (zrobiłem format) i to mi pomogło, a jeżeli nie masz takiej możliwości to spróbuj przywrócić system o jakichś max 7dni wstecz, lub jeżeli znasz datę instalacji tego programu to ustaw datę wcześniejszą o 1 dzień.

System przywraca sie następująco:
Wchodzimy w Start ->Akcesoria ->Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu
następnie otworzy się nam nowe okno gdzie wszystko akceptujemy i następnie wybieramy datę do której ma być przywrócony system. System automatycznie zrestartuje się i gdy komputer włączy się sprawdź czy wszystko jest ok.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. :-D

LazLo
01-12-2008, 13:42
explorer.exe sie czasami wylacza lub restartuje. CTRL+ALT+DELETE -> Aplikacje -> Nowe zadanie -> explorer.exe i gotowe.

QuizzzY
01-12-2008, 17:51
Przywracanie systemu nie działa bo żadna akcja wcześniej nie była zapisywana :/

Andri99
01-12-2008, 17:58
To zrub sobie format i bedzisz miał spokoj :)

kICK
01-12-2008, 18:34
explorer.exe sie czasami wylacza lub restartuje. CTRL+ALT+DELETE -> Aplikacje -> Nowe zadanie -> explorer.exe i gotowe.


Próbowałem i pomogło.

QuizzzY
01-12-2008, 18:57
Zrobić to sobie możesz .. wiesz co .. (nie mam czym wgrać system) . A mój anty-virus wykrył tylko adware ... nie wiem czy może on do tego prowadzić ... wiem jedynie że robi reklamy -.-. Dobra na razie wszystko jest ok . Proszę o zamknięcie tematu ale nie wywalanie do kosza przez 1 tydzień od zamknięcia. Gdyby sytuacja mi się powtórzyła w najbliższym czasie zobaczę z tym explorer.exe ale jak i to nie pomoże lub zbyt często na dzień będzie się zamykał to poproszę o otworzenie na nowo tego tematu. :-)

baku
01-12-2008, 19:13
Zrobić to sobie możesz .. wiesz co .. (nie mam czym wgrać system) . A mój anty-virus wykrył tylko adware ... nie wiem czy może on do tego prowadzić ... wiem jedynie że robi reklamy -.-. Dobra na razie wszystko jest ok . Proszę o zamknięcie tematu ale nie wywalanie do kosza przez 1 tydzień od zamknięcia. Gdyby sytuacja mi się powtórzyła w najbliższym czasie zobaczę z tym explorer.exe ale jak i to nie pomoże lub zbyt często na dzień będzie się zamykał to poproszę o otworzenie na nowo tego tematu. :-)

Wtedy napisz do mnie na PW z prośbą o otwarcie .