PDA

Zobacz pełną wersję : Poradnik Zakładania Serwera



Mariosz
17-07-2007, 07:54
ZAKŁADANIE SERWERA

Jeśli chcesz zakładać serwer masz do wyboru 2 wyjścia. Albo założyć serwer z AMX, albo bez AMX. Jeśli chcesz założyć serwer bez AMX, to poprostu odpalasz plik hlds.exe (HalfLifeDedicatedServer), który znajduje się w głównym katalogu CS'a np. u mnie: D:\01. GRY NETOWE\CS

W Game Wybieramy gre czyli Counter Strike.
W Server Name wpisujemy nazwe serwera jaką chcemy mieć.
W Map wybieramy mapę na jakiej chcemy grać.
W Network wybieramy LAN, bo chcemy mieć serwer NonSteaM.
W Max. players wybieramy liczbe maxymalnej liczby graczy na serwerze.
W UDP.Port jest port serwera tego najlepiej nie ruszać, zostawić tak jak jest najprawdopodobniej 27015.
W Rcon Password wpisujemy hasło do RCON'a jakie chcemy.
Zaznaczamy Secure (Valve Anty-Cheat) i klikamy Start Server i czekamy chwilke, aż serwer się odpali.

W tym oknie nic nie ruszamy. Jeśli chcemy zmienić ustawienia serwera to klikamy na configure i zmieniamy.

- Time Limit: Czas mapy.
- Win limits (rounds): Ilość rund przy których gdy jakaś drużyna TS czy CT osiagnie tyle map, mapa się zmieni.
- Round limits (rounds): Limit rund.
- Time per round (minutes): Czas rundy.
- Freeze time (secound): Czas, w ciągu którego na początku rundy nie może się ruszyć z miejsca. Czas np. na to, aby kupić broń.
- Buy time (minutes): Czas na kupowanie broni, ammo, ekwipunku.
- Starting money: Ilość kasy na start mapy.
- Footsteps: Ta opcja ustala czy nasze kroki będą słyszane czy nie
- Death camera type: Jak można oglądać żyjących graczy gdy jest się martwym.
- Disable chase/death cam (fade to black): Gdy się zginie ekran robi się czarny.
- Friendly fire: Atakowanie swoich.
- Kill team killers round after TK: Jeśli ktoś zabije kolege z teamu w następnej rundzie ginie.
- Kick idle and team killing (3 TK's) players: Jeśli ktoś zabije 3 kolegów z teamu, to dostaje automatycznie kicka.
- Kick hostage killers (kills allowed, 0 is off): Przy zabiciu ilu zakładników ma kickać gracza. 0 = OFF.
- Allow flashlight: Czy można włączać latarke czy nie.

Serwer jest już zrobiony. Tylko jest jedna wada. Nie ma AMX Niżej napisze jak zainstalować AMX, dać sobie adma i zainstalowac pluginy.

Jeśli chcecie zmienić wiadomość powitalną na serwerze to edytujcie plik: motd.thx, który znajduje się w .../cstrike i zmieniamy:)
Jeśli chcecie zmienić mapcycle (mapy na serwerze) to edytujcie plik mapcycle.txt, który znajduje się w: ...cstrike/


INSTALACJA AMX

1. Odpal instalatora AMX np. wersji 1.71.
2. Gdy odpali się instalator kliknij Next.

3. Zaznaczamy I accept the terms in the License Agreement I klikamy Next.

4. Wybieramy miejsce gdzie chcemy zainstalować AmxModX, może to być obojętne miejsce i klikamy Next. Może być nawet na inym dysku niż CS to nie jest ważne, ważna jest 2 część instalacji.

5. Klikamy Install.

6. Gdy już to się zainstaluje to przy zaznaczonej opcji Run AMX Mod X Installer 1.71 klikamy Finish.

7. Klikamy Next.

8. Zaznaczamy opcje I accept the terms in the License Agreement I klikamy Next.

9. Zaznaczamy Select mod directory i klikamy Next.

10. Powinno wyskoczyć okienko. Wybieramy miejsce gdzie ma nam zainstalować/wypakować folderr addons czyli …/cstrike i klikamy Ok.

11. Gdy już się zainstaluje klikamy Finish i Amx Mod X jest już w pełni gotowy. 



DODAWANIE ADMINA

1. Edytuj plik users.ini, który znajduje się w katalogu …/cstrike/addons/amxmodx/configs/…
2. Na końcu dopisujemy linijke:
"Tutaj wpisz twoje IP" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"
3. Zapisujemy zmiany i zamykamy plik. GOTOWE !!!


INSTALACJA HLGUARDA

1. Pobieramy plik hlguard z naszego downloadu
2. Rozpakowywujemy plik i caly folder hlguard wrzucamy do addons: .../cstrike/addons
3. Otwieramy plik plugins.ini, który znajduje się w: .../cstrike/addons/metamodod/ i dopisujemy na końcu linijkę:
Dla windowsa: win32 addons/hlguard/dlls/hlguard_mm.dll
Jeśli procesor naszego serwera to athlon-xp/pentium 4 możemy użyc specjalnej biblioteki optymalizowanej pod te procesory:
win32 addons/hlguard/dlls/hlguard_mm_optimized.dll

Dla linuksa: linux addons/hlguard/dlls/hlguard_mm_i686.so
Jeśli procesor naszego serwera to athlon-xp/pentium 4 możemy użyc specjalnej biblioteki optymalizowanej pod te procesory:
linux addons/hlguard/dlls/hlguard_mm_optimized_i686.so
4. GOTOWE!!!


INSTALACJA PLUGINÓw

1. Jeśli chcecie mieć na serwerze jakieś fajne pluginy np. z naszego downloadu to ściągnijcie sobie jakieś.
2. Plik xxxxxxx.amxx wrzucamy do: .../cstrike/addons/amxmodx/plugins
3. Plik xxxxxxx.sma wrzucamy do: ...cstrike/addons/amxmodx/scripting/!!SMA!!
4. Jeśli jest jakiś folder o nazwie pluginu to wrzucamy go do: ...cstrike/addons/amxmodx/configs
5. Do pliku plugins.ini, który znajduje się w: ...cstrike/addons/amxmodx/configs dopisujemy nazwe pluginu, czyli np. xxxxxxxx.amxx i zapisujemy i plugin jest


BIND NA AMXMODMENU

1. Aby zbindować klawisz, aby po jego kliknięciu wyskoczyło menu Admina wystarczy w konsoli (~) wpisać bind przycisk amxmodmenu np. bind j amxmodmenu
2. Teraz możemy się cieszyć zbindowanym klawiszem


Pozdrawiam RuFuS ! :]

ex0n
18-07-2007, 00:34
Przyklejam temat..

RuFuS, dobra robota.. ;-)

damianodj
26-07-2007, 22:43
Dzieki za ten temat napewno mi sie przyda :D Tylko jeszcze jedno pytanie: co daje menu admina?

Mariosz
27-07-2007, 12:00
Więc tak po wpisaniu w konsole amxmodmenu masz możliwość banowania kickowania glosowania na mapki zmieniania mapek, ustawienie carow, puszczanie muzyki, slapowanie, slayowanie i mase innnych rzeczy ;)

Sasek666
27-07-2007, 12:01
dobrze wiedziec ale i tak nie zalorze serwa
bo nieco za slaby necik :P

mati
01-12-2007, 11:02
mam pytnie jak ma mzmienic ten plik motd jak ostatnio zmienilem to mi sie wzielo i nie chcialo serwer urauchomic co jest od czego prosze o pomoc[glow=red:33b9b33eeb][/glow:33b9b33eeb][shadow=red:33b9b33eeb][/shadow:33b9b33eeb] :medit: :medit: :medit: :medit: :papa:

buHH
01-12-2007, 11:34
Sasuko,
ale i tak nie zalorze serwa
bo nieco za slaby necik :P

no to jakiego masz neta ? może jednak coś można zrobić :-)

na 256kb/s spokojnie możesz postawić serwer na 2/3 sloty i grać 1n1 :-D

mati
01-12-2007, 11:44
ej to kto mi pomoze bo jak zmienile mcos w tym pliku motd to misie teraz wszystko powalilo zeby zrobic strone powtalna to co rzeba wpisac i gdzie :foch: :foch: [center:0a8b69f556][/center:0a8b69f556]

[ Dodano: 2007-12-01, 11:45 ]
pomocy

DziamPL
09-01-2008, 14:05
RuFuS, chodzi mi o dodawanie adminów na serwer.

Skąd wziąć te IP??? ,żeby dodać admina

Mariosz
11-01-2008, 10:02
ej to kto mi pomoze bo jak zmienile mcos w tym pliku motd to misie teraz wszystko powalilo zeby zrobic strone powtalna to co rzeba wpisac i gdzie :foch: :foch: [center:421e4051b7][/center:421e4051b7]

Więc tak, w cstrike masz ten plik motd i tam go nadpisujesz ; )


[quote=DziamPL]RuFuS, chodzi mi o dodawanie adminów na serwer.

Skąd wziąć te IP??? ,żeby dodać admina

http://www.whatismyip.com To jeżeli admina dodajesz na serwerach typu shooters, gamepad,

Jeżeli stawiasz na lanówce to masz to w ustawieniach sieciowych ; )

DziamPL
11-01-2008, 16:35
RuFuS, ok dzieki za odpowiedź Pozdro!!!

Mariosz
11-01-2008, 17:17
nie ma problemu jak co to pisz ; )

S0m31
06-02-2008, 20:47
ZAKŁADANIE SERWERA

Jeśli chcesz zakładać serwer masz do wyboru 2 wyjścia. Albo założyć serwer z AMX, albo bez AMX. Jeśli chcesz założyć serwer bez AMX, to poprostu odpalasz plik hlds.exe (HalfLifeDedicatedServer), który znajduje się w głównym katalogu CS'a np. u mnie: D:\01. GRY NETOWE\CS

W Game Wybieramy gre czyli Counter Strike.
W Server Name wpisujemy nazwe serwera jaką chcemy mieć.
W Map wybieramy mapę na jakiej chcemy grać.
W Network wybieramy LAN, bo chcemy mieć serwer NonSteaM.
W Max. players wybieramy liczbe maxymalnej liczby graczy na serwerze.
W UDP.Port jest port serwera tego najlepiej nie ruszać, zostawić tak jak jest najprawdopodobniej 27015.
W Rcon Password wpisujemy hasło do RCON'a jakie chcemy.
Zaznaczamy Secure (Valve Anty-Cheat) i klikamy Start Server i czekamy chwilke, aż serwer się odpali.

W tym oknie nic nie ruszamy. Jeśli chcemy zmienić ustawienia serwera to klikamy na configure i zmieniamy.

- Time Limit: Czas mapy.
- Win limits (rounds): Ilość rund przy których gdy jakaś drużyna TS czy CT osiagnie tyle map, mapa się zmieni.
- Round limits (rounds): Limit rund.
- Time per round (minutes): Czas rundy.
- Freeze time (secound): Czas, w ciągu którego na początku rundy nie może się ruszyć z miejsca. Czas np. na to, aby kupić broń.
- Buy time (minutes): Czas na kupowanie broni, ammo, ekwipunku.
- Starting money: Ilość kasy na start mapy.
- Footsteps: Ta opcja ustala czy nasze kroki będą słyszane czy nie
- Death camera type: Jak można oglądać żyjących graczy gdy jest się martwym.
- Disable chase/death cam (fade to black): Gdy się zginie ekran robi się czarny.
- Friendly fire: Atakowanie swoich.
- Kill team killers round after TK: Jeśli ktoś zabije kolege z teamu w następnej rundzie ginie.
- Kick idle and team killing (3 TK's) players: Jeśli ktoś zabije 3 kolegów z teamu, to dostaje automatycznie kicka.
- Kick hostage killers (kills allowed, 0 is off): Przy zabiciu ilu zakładników ma kickać gracza. 0 = OFF.
- Allow flashlight: Czy można włączać latarke czy nie.

Serwer jest już zrobiony.

Zrobilem wszystko jak trzeba, ale nie wiem jak moge grac na wlasnym serwie i sprawic, by qmpel mogl na nim grac ze mna.
Prosze o pomoc,
S0m31.

@edit
Mam neo 512 kb/s, ale to nie ma byc jakis profesjonalny serwer. Chcialbym poprostu pograc z kilkoma kumplami w samotnosci.

@edit#2
Probowalem dodac moj serv do ulubionych, ale to nic nie dalo.
Jesli mozna, to prosze mnie poinstruowac jak moge grac w CSa przez hamachi.

@edit#3
Juz rozgryzlem jak sie wbic na srv. Gdy daje IP kumplowi to nic nie daje. Co robic?!?!?!

lolek20008
20-02-2008, 20:34
Mam problem. :(

Gdy zakładam serwer przez hlds i podam ip koledze to Mu nie znajdóje tego serwa :/:/:/ Co mam zrobic???????????????????

A jeśli ma cos do tego jaki mam neta to jest to neostrada 1mb/s podłaczony przez routera do pc na kablu i do laptopa bezprzewodowo.


Z góry dzieki.

ZoMm
23-02-2008, 00:51
Ale zeby nie było lagow na HLDS to trzeba miec neta powyrzej 1mb ;/

loreN
23-02-2008, 09:04
Poradnik dla poczatkujachyc ale czasami sie przyda jak sie cos zapomni xD ;D
Pzd

M@$SA
11-03-2008, 13:15
no przyda się
ale lepiej robić z AMX

Ludi
11-03-2008, 17:18
Rufus fajnie wszystko opisane :)

Enc0re
08-05-2008, 15:32
ej a powiec jak bo pacz wpisuje amxmodmenu i nic nie dziala :( gravity nie moge ustawic normalnie w komendzie sv_gravity 100 a ta komenda amxmodmenu nie dziala powiec jak zrobic

baku
08-05-2008, 16:55
Enc0re, musisz miec wgranego amxx'a . A o zapyanie jak wgrac to jest inny dział

MaTiii
14-06-2008, 07:23
Eh mam maly problem dobra zrobilem serva wszystko tak jak tam pisze (w network dalem internet bo to ma byc serv clanowy a wszyscy jestesmy z innych miasta xD ) No i chce wlezc na serva i wyskakuje

FATAL ERROR - Dedicate server
Mod_NumForName: models/player.mdl not found

Pomoze ktos nie wiem wogole o co chodzi :sad:

Mati$
14-06-2008, 14:55
masz zapewne STEAM i masz modele z CZ wiec podmien modele na takie co sa w 1.6. A pozatym zeby grac na dedicated serwer musicie miec tego samego patcha jezeli jest non-steam

MaTiii
15-06-2008, 15:25
Mati$ wielki thx udalo mi sie xD A co zrobic zeby serv dzialal jak mnie nie ma na kompie ?? ;\

baku
15-06-2008, 15:48
Zostawić włączonego kompa . Chyba logiczne ?

MaTiii
15-06-2008, 19:15
eh jeszcze jedno pytanie mam amx 1.71 wgralem do cstrike ale w configs nie mam czegos takiego jak users.ini :razz: w configs sa tylko pliki:
amxx
cmds
core
cvars
maps
modules
plugins
stats

Sry ze tyle pytan ale bardzo mi zalezy na tym servie. Prosze o pomoc.

BenY
18-06-2008, 18:14
Wow, niezły poradnik ;-) . Troche się rozpisałeś, ale to nieprzeszkadza, chociarz mogłeś już sobie odpuścić poradnik instalacji AMX Mod :-) Ogólnie ekstra poradnik :-)