PDA

Zobacz pełną wersję : FAQ STEAM



Mariosz
27-03-2008, 08:44
Co to jest?
Steam to klient, dzięki któremu możesz ściągać gry, np. Half-Life lub Counter-Strike.

Oficjalna strona

http://www.steampowered.com

Jak zmienić język na polski?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Settings > zakładka Language > z listy wybierz Polish > kliknij OK > Restart Steam.
Po restarcie klienta będzie język polski.

Jak wyłączyć wyskakujące okna podczas uruchamiania?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Wiadomości > odznacz "Moje gry" i "Nadchodzące premiery" > OK.

Nie chcę aby Steam uruchamiał się podczas startu systemu. Jak to wyłączyć?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Interfejs > odznacz "Uruchom Steam przy uruchamianiu Windows" > OK.

Gdzie zainstalować nowe skórki?
Wszystkie skórki należy wrzucać do folderu Steam\skins\

Jak zmienić skórkę (wygląd) klienta?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Interfejs > z listy "Wybierz skórkę, której ma używać Steam" wybierz którąś ze skórek > OK > Uruchom Steam ponownie.
Po restarcie klienta będzie nowy wygląd.

Jak zmienić okno ulubione?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Interfejs > z listy "Okno Ulubione" wybierz okno, które ma się pojawiać podczas uruchamiania Steama > OK.

Jak zmienić hasło?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Konto > Zmień hasło > Chcę zmienić hasło > Dalej > nowe hasło wpisz w drugim i trzecim polu, ale wcześniej należy podać aktualne hasło (w pierwszym polu) > Dalej > Zakończ.

Jak zmienić tajne pytanie i odpowiedź?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Konto > Zmień hasło > Chcę zmienić tajne pytanie > Dalej > podaj co trzeba > Dalej > Zakończ.

Jak zmienić e-mail kontaktowy?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Konto > Zmień e-mail kontaktowy > wpisz nowego maila > Dalej > Zakończ.

Czy da się zmienić nazwę (login) konta?
Nie.

Jak się wylogować i zalogować jako inny użytkownik?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Konto > Zaloguj się jako inny użytkownik > Wylogowanie.

Zapomniałem hasła. Jak je odzyskać?
Uruchom Steam > Odzyskaj utracone konto... > Znam nazwę mojego konta > Dalej > wpisz nazwę konta > Dalej > poczekaj chwilę. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową, ponieważ został Ci wysłany kod weryfikacyjny, który należy wpisać w pierwsze pole. W drugim polu wpisz tajną odpowiedź i przejdź dalej. Wpisz nowe hasło w obu polach > Dalej > poczekaj chwilę > Zakończ.
Twoje hasło zostało zmienione. Możesz się już zalogować.

Zapomniałem nazwy konta. Co mam zrobić?
Uruchom Steam > Odzyskaj utracone konto... > Nie znam nazwy mojego konta > Pamiętam podany przeze mnie kontaktowy adres e-mail > Dalej > wpisz swój e-mail > Dalej > Zakończ. W Twojej skrzynce pocztowej powinna być wiadomość z nazwą konta.

Steam Community: Jak wgrać awatar?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Znajomi > po lewej Zmień > w nowym oknie zjedź na dół > Przeglądaj... > wybierz obrazek > Załaduj.

Steam Community: Jak zmienić pseudonim (nick)?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Znajomi > w polu Pseudonim wpisz swój nick > OK.

Steam Community: Zawsze po zalogowaniu się na konto jestem online.
Jak to wyłączyć?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Znajomi > odznacz "Automatycznie zaloguj do Znajomych po uruchomieniu Steam" > OK.

Steam Community: Podczas gry nie mogę zobaczyć swoich Znajomych. Co zrobić?
Kliknij na ikonę klienta w trayu i wybierz kolejno: Opcje > zakładka Podczas gry > zaznacz "Włącz dostęp do społeczności Steam podczas gry" > OK.

Steam Community: Gdzie zmienić klawisze skrótu?
Opcje > zakładka Podczas gry > kliknij w pole "Naciśnij klawisze skrótu" > naciśnij wybrany klawisz > OK.

RaFI1
20-07-2008, 14:51
Kupuję sobie konto steam na allegro. Tak właściwie to sam klucz. Mam takie pytanie, czy mając klucz wykorzystany przeze mnie osoba sprzedająca go może potem uzyskać dostęp do mojego konta? Potrzebuje loginu i maila, a jeżeli nie zna hasło na maila to moje konto będzie bezpieczne? Pytam się, bo czytałem, że kupując konto po jakimś czasie często kolesie wykorzystują cdkey i kradną konta, które wcześniej sprzedali. Z góry dzięki za odpowiedź.