PDA

Zobacz pełną wersję : stałe ip na server



I am what I am
30-01-2007, 15:47
Mam neostrade i za każdym razem isę ip zmienia więc mam pytanie-czy da się zrobić tak aby na server można było pod jedną nazwą wchodzić, albo ustalic jakoś ip :?: Oczywiście chodzi mi tu o to, gdy ja zakładam server-żeby miał on cały czas to samo ip albo coś...

SpawN
30-01-2007, 15:54
GoW da sie. moj kumpel mial to samo. Jak sie dowiem od niego to ci napisze na GG ok?

I am what I am
30-01-2007, 15:58
ok spoko. Właśnie potrzbne mi cos takiego...

miazga12
30-01-2007, 16:04
niewiem jak jest na piracie ale wiem że jak masz orginała to nie chodzi o IP tylko o nazwe konta

Sciema
06-02-2007, 19:10
No-IP powstało z myślą o użytkownikach posiadających dynamiczny adres IP(np. neostrady) którzy chcą postawić serwer na własnym komputerze który byłby widziany przez cały czas bez względu na zmieniający się adres IP.

Co to jest/Po co nam to ?
Dynamiczne ip które zmienia się przy każdym logowaniu jest dość sporym problemem, dla osób
które chcą udostępniać dane ze swojego komputera dla innych poprzez serwer ftp czy http.
Uniemożliwia to wygodne połączenie się to z twoim serwerem ponieważ osoba taka musiałaby wciąż
wpisywać inny adres ip. Na pomoc tu przychodzi nam no-ip serwis ten przypisuje do obecnie używanego
adresu ip stały nie zmienny adres/nazwę pod którą twój komputer będzie cały czas widoczny w sieci.
Jedynym warunkiem jest ściągnięcie klienta no-ip, zarejestrowanie się na stronie serwisu i założenie domeny


Instalacja no-ip i rejestracja:

1. Zaczniemy od zarejestrowania się na www.no-ip.com
-Klikamy w "Sign-up Now!"
-Wypełniamy poszczególne pola formularza/adres email jest oczywiście ważny
-Klikamy w obrazek/buton z napisem "Sign up now!"
-Wchodzimy na adres email który podaliśmy przy rejestracji i aktywujemy konto wchodząc w wiadomość którą dostaliśmy od serwisu no-ip i klikając na link aktywacyjny.
-Wybieramy posiadany przez nas system
-Po pobraniu klienta no-ip włączamy instalator
-Standardowo wybieramy next
-Wybieramy miejsce w którym ma się zainstalować program
-Znów "next"
-Gdy już program kliencki jest zainstalowany i uruchomiony klikamy na przycisk z napisem "EDIT"
i wpisujemy adres email i hasło które podaliśmy przy rejerstracji(konto musi być aktywowane)
-Cieszymy się :]

2. Zakładamy domenę
-Wchodzimy na no-ip.com
-Logujemy się do swojego konta wpisując adres email i hasło
-W zakładce "Hosts / Redirects" wybieramy "Add", po czym w polu "Hostname" wpisujemy wymyśloną przez nas nazwę która będzie w sieci stałą naszego zmiennego adresu ip. Następnie z długiej listy wybieramy domenę która będzie nam pasować i klikamy w przycisk "Create Host"
-Czekamy na założenie naszej domeny(ja truszkę musiałem poczekać, ale to pewnie dlatego że miałem pecha)
-Cieszymy się :]

3. Uruchamianie
-Odpalamy program no-ip
-Zaznaczmy ptaszkiem buźkę w okularach
-Buźka powinna nabrać rumieńców
-Restartujemy komputer
-Znowu odpalmy program
-Nasza buźka powinna być uśmiechnięta a my możemy już korzystać z naszej domeny
-Cieszymy się :]

ex0n
06-02-2007, 19:55
Bravo Sciema :-P :-P

Nie jednemu pomogłeś tym tutkiem :-P

I am what I am
06-02-2007, 20:03
Ściema lookne na to-a ja próbowałem z no-ip ze strony no-ip.pl i niestety nie wyszło :-/ znaczy błąd wyskakuje poddczas łączenia z serverem :-/

Sciema
08-02-2007, 21:31
Jak wyskakiwał Ci błąd to chyba wiem nawet czemu, a to pewnie dlatego ze źle uruchomiłeś program a dokładnie nie zrobiłeś reseta i buźka nie była uśmiechnięta jak dalej cos będzie nie tak to napisz jaki to błąd to moze to wina czegoś innego

I am what I am
09-02-2007, 20:52
ale w tym co ja miałem to żadnych buziek nie było.

Sciema
09-02-2007, 22:50
Jak macie już swoja domenę (nazwę zamiast IP) to jak chcecie żeby ktoś wszedł przez nią a macie inny port ustawiony niż podstawowy, czyli 27015 to do nazwy musicie dopisać nr portu np. connect abcd.serveftp.com:27030

I am what I am
10-02-2007, 11:31
Wszystko już działa :mrgreen: A to no-ip.pl to całkiem coś innego jest.

[CBC]Bubek
12-03-2007, 10:37
:(:( mi to nie działa ja nie mam tej domeny jak chce ustawić sobie server pomocy :(

wojo24
15-04-2007, 08:45
Może chamchi pomoże