PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z myszka A4TECH... pomocy! odwdziecze sie!



robson
22-02-2008, 15:03
Witam. Mam taki problem. kupilem myszke A4TECH X-750FB... wszystko chodzi cacy, ale co z tego, jak na pulpicie badz w programach... wlaczam cs'a, wchodze na serv i czasami sie myszka, kursor zawiesza, dokladnie to jak na kogos celuje, tak jest najczesciej.... po prostu celuje na kogos ruszam nia a ona tak wolno i ma takie drgania. wszedzie dobrze a w grze nei chodzi, takie cos sei dzieje.... nie wiem co robic. kupilem podkladke, szmacianke tzw. gruba. instalowalem na nowo cs'a, karte graficzna RADEON 9550 128... i nic... w cs'e wszystko probowalem, filtr mouse zaznaczalam, odlaczalem, nawet sciagalem jakis program mousefix... jakos tak... i nic... ciagle sie wiesza... Pomozcie mi prosze... co sie dzieje.... piszcie TUTAJ albo na GG;7493368, nawet jak mnie nie ma piscie, odezwe sie... ehh...

[ Dodano: 2008-02-22, 15:06 ]
to sie dzieje w grze...

kN
22-02-2008, 15:19
Myszka podłączona pod usb czy ps2 ?
Sterowniki zainstalowane ?
Jesli tak to poszukaj nowszych moze to cos da :D

robson
22-02-2008, 17:53
tak, mialem podlaczone pod ps2 i wtedy zainstalowem sterowniki, potem podlaczylem pod usb. steroniki zainstalowane... ale sluchaj. a podkladka pgs co kosztuje 40 zl... naprawila by to... czy nie i tak nie mam zamiaru tego kupic bo szkoda hajsu.... wez cos doradz... :(

kN
22-02-2008, 18:09
Podkladka nie ma wiekszego znaczenia....
Poszukaj nowsze sterowniki jak nic nie pomoze to jedyne co to format badz myszka z wada sprawdz ja u kogos i jakas inna u siebie :D jeszcez poszukam ale nie obiecuje ze znajde

robson
22-02-2008, 18:25
i tak zrobie, zajde dzisiaj jeszcze do kolegi sprawdze myszke, czy u mniego dziala dobrze... ale wada... nie mozliwe, to co ja mam to zawsze wada, cos sie dzieje... kupilem pada, to nie chodzil... inni pisza ze karta graficzna, zle sterownki zainstalowane, ale mi sie wierzyc nie chce.... jak cos pisz na gg albo tutaj, to pogadamy.... a musze to naprawicponiewaz za myszke dalem 60zl

[ Dodano: 2008-02-22, 18:26 ]
a... mialem stara myszke, wszystko bylo dobrze i pozniej tez sie pojawialo, wiec pomyslalem,,myszka zepsuta, to nowa kupie,, kupile m i to samo nadal..

LazLo
22-02-2008, 18:37
Podkladka nie ma wiekszego znaczenia....
Poszukaj nowsze sterowniki jak nic nie pomoze to jedyne co to format badz myszka z wada sprawdz ja u kogos i jakas inna u siebie :D jeszcez poszukam ale nie obiecuje ze znajde

Muszę cię powiadomić, że się mylisz.. Podkładka odgrywa ważną rolę.. myszka na 100% ma ślizgacze czyli potrzebna by była podkładka.. A co do problemy to wina, że grasz bez podkładki kup jakąś ze stellseries to rozwiąże problem.. Jeżeli piszesz, że w starej myszce zaczęło się tak dziać to zrób formata :-) Pozdro.

kN
22-02-2008, 20:27
Muszę cię powiadomić, że się mylisz.. Podkładka odgrywa ważną rolę.. myszka na 100% ma ślizgacze czyli potrzebna by była podkładka.. A co do problemy to wina, że grasz bez podkładki kup jakąś ze stellseries to rozwiąże problem.. Jeżeli piszesz, że w starej myszce zaczęło się tak dziać to zrób formata :-) Pozdro.

Tak podkladka ma znaczenie co do jakosci gry ale nie do jego problemu -.-
W windowsie mysz mu normalnie chodzi bez podkladki a w cs sie tnie ?
Wada myszki wina sterownikow badz portow.....

Tak podkladka ma znaczenie ale moja wypowiedz byla jedynie powiazana z jego problemem a nie z jakoscia grania badz eksploatacja skatezow (slizgaczy) ktore dzieki podkladce jest o wiele mniejsze :D

robson
22-02-2008, 20:40
Sluchajcie... chodzilem z myszka do kolegi dzisiaj.. zainstalowalem steroniki, na tej samej podkladce, myszka normalnie chodzila... zrobie formata pewnie... ale tez mam watpliwosci co do karty graficznej.... ja mam radeona 9550 a on x1.... cos tam... o wiele lepsza karta moze to wina karty, jakies steroniki sie gryza... nie wiem, windows reinstaluje i zobaczymy co bedzie.... a jak podkladka nie droga do 10zl to zakupie, zobaczymy tez tak... :(

[ Dodano: 2008-02-22, 20:44 ]
uu... podkladki od 30 zl w gore... tyle pieniedzy nei wydam ito na podkladke... ehh... jednak windows reinstaluje.... :( :(

ZoMm
22-02-2008, 21:46
wiem Kup nową myszke Manty lub BENQ :]

robson
22-02-2008, 22:32
Ty smieszny jestes... wlasnie kupilem myszke, kazdy ja chwali... rozmawialem z kolega co kupil tamyszke 2 lata temu co kosztowala z 200zl i tez chwali do tej pory.... firma to nie wypal moze, ale ta myszka to im wyszla fajnie, ja tez tak sadze... ale co do msyzki co to robic... jutro windowsa reinstaluej :(

ZoMm
22-02-2008, 23:51
Ty smieszny jestes... ja sobie jaja robie a ty z takim tekstem? nie znasz sie na żartach weic LOOZ :]

robson
23-02-2008, 00:25
ja tu pisze dla powagi a nie dla jaj... che na prawic to co sie dzieje w grze .... wydalem na myszke 60zl ... poniewaz chce w cs'a zaczac grac juz tak porwaznie ... i chce tez o pomoc powazna ... ;/ jak mozesz to pomoz ... bardzo bym prosil ... bo sie zalamuje, nie mam tylu pieniedzy zeby kupyac myszki za 60zl... kupilem ja bo nazbieralem po dlg. czasie... zbralem, cena malala i zmala do 60 i kupielm... wiec prosze pomozcie mi jakos. dzieki narazie za posty wyzej, ze chociaz chcieliscie pomoc tyle, ale jak mozecie to dalej... bym prosil... dzieki z gory :(

ZoMm
23-02-2008, 00:57
wydalem na myszke 60zl ja wydalem 150zł i co stara mi ukradła xD

LazLo
23-02-2008, 06:22
Muszę cię powiadomić, że się mylisz.. Podkładka odgrywa ważną rolę.. myszka na 100% ma ślizgacze czyli potrzebna by była podkładka.. A co do problemy to wina, że grasz bez podkładki kup jakąś ze stellseries to rozwiąże problem.. Jeżeli piszesz, że w starej myszce zaczęło się tak dziać to zrób formata :-) Pozdro.

Tak podkladka ma znaczenie co do jakosci gry ale nie do jego problemu -.-
W windowsie mysz mu normalnie chodzi bez podkladki a w cs sie tnie ?
Wada myszki wina sterownikow badz portow.....

Tak podkladka ma znaczenie ale moja wypowiedz byla jedynie powiazana z jego problemem a nie z jakoscia grania badz eksploatacja skatezow (slizgaczy) ktore dzieki podkladce jest o wiele mniejsze :D

Moim zdaniem nie, jeżeli ma takie biurko to po prostu myszka cie zacina i nawet jak przesuwac w lewa lub prawa strone to czesto nie zalatwuje, zazwyczaj to jest w grach :/

kN
23-02-2008, 19:25
Tak podkladka ma znaczenie co do jakosci gry ale nie do jego problemu -.-
W windowsie mysz mu normalnie chodzi bez podkladki a w cs sie tnie ?
Wada myszki wina sterownikow badz portow.....

Tak podkladka ma znaczenie ale moja wypowiedz byla jedynie powiazana z jego problemem a nie z jakoscia grania badz eksploatacja skatezow (slizgaczy) ktore dzieki podkladce jest o wiele mniejsze :D

To powiedz mi czemu mysz normalnie sie nie zacnina mu w windowsie tylko w cs ?? jak by to zalezalo od podkladki to by w win tez mu sie ciela -.-

robson
23-02-2008, 20:09
nie wiem co sie dzieje... podkladke mam szmacianke, kupilem i dalej to samo... jutro windowsa postawie nowego to zobacze... ale slucahj. ja nie mam tyle pieniedzy ze by kupic myszke za 160... nie iwem kiedy Ty kupywales, ale ja tydz. temu... i 60 to dla mnie duzo... powaznie.... do kolegi nosilem. u niego smiga bez zastrzezen... jak pisalem wczesnie, moze to wina karty graf. czy cos... :(

LazLo
23-02-2008, 20:27
Może zainstaluj starsze stery do karty graficznej, albo spróbuj po usuwać zbędne programy, które mogą Ci blokować tą myszkę..

persii
24-02-2008, 00:44
mam x750 radeona 9600 pro i ten sam problem hmm sterowniki omegi podnioslem taktowanie usb czy cos tam do 250, zmienialem porty i nic mysz zacina sie w csie

LazLo
24-02-2008, 01:03
Macie znalazłem na boardzie ;)


Są na to dwie metody, uruchomić Steam'a/CS-a z niższym priorytetem, albo (dla posiadaczy kart ATI) wyłączyć usługę Ati HotKey Poller. Oto opisy obydwu metod.

Aby Steam i CS uruchamiał się zawsze z najniższym priorytetem (co pomaga przy zacinaniu się myszki w momencie strzelania) należy zmodyfikować skrót do CS-a, aby wyglądał mniej więcej tak:
Kod:
C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /C "start /LOW D:\Steam\Steam.exe -applaunch 10"


Jak widać windows'a mam na C: a Steam'a na D: w katalogu Steam. Trzeba to odpowiednio zmodyfikować, jeżeli Windows albo Steam jest na innej partycji. Od teraz Steam jak i CS będzie odpalał się z priorytetem LOW/NISKI.

UWAGA!: teraz Steam będzie się przez to trochę dłużej odpalać (przez zmniejszenie priorytetu) jednak nie trzeba będzie po każdym włączeniu CS zmieniać tego ręcznie - coś za coś. Problem z umiejscowieniem Steam'a w Program Files nie jest jeszcze rozwiązany, ktoś ma pomysł - niech pisze, updatnę.

Dzięki uwadze magillom'a istnieje drugi sposób na pozbycie się tego problemu, jest on dla posiadaczy karty ATI (sprawdziłem, działa). Tutaj instrukcja przeniesiona z posta niżej:

a) każdorazowo w menadżerze zadań zamykajac proces ati2evxx.exe

b) na stałe wyłączajac usługe Ati HotKey Poller w services (start->uruchom->services.msc->tryb uruchomienia: wyłączony)

Opis rozwiązania problemu zacinającej się myszy przy używaniu grafiki ATi.
1. Menu Start
2. Uruchom
3. services.msc
4. Szukamy ATi Hotkey Poller, prawym i Właściwości
5. Tryb uruchamiania dajemy na Wyłączony
6. Zastosuj, wychodzimy
7. Restart komputera
Nie zawadzi też wgranie Mouse Fixa.

Autor: koniczynek

robson
24-02-2008, 20:56
ja zaraz wam odp. teraz bede instalowal stema, robilem formata i zobaczymy... :(

[ Dodano: 2008-02-24, 22:15 ]
wiec tak... narazie jak gralem, z 30min. to wszystko chodzilo dobrze. Zrobilem formata i sciagnelem steroeniki do ati radeona 9550 ze srony ati. Wszystko narazie jest dobrze, ale zobaczymy jak zainstaluej inne gry, i dluzej pogram. pzdr. i narazie dzieki za pomoc wszyskim :-) nie kasujcie tej dyskusji, bo moze cos bedize sie zacinac to bede pisal i skorzystam z pomocy LazLo pzdr.

tombcio
12-03-2008, 15:37
Są na to dwie metody, uruchomić Steam'a/CS-a z niższym priorytetem, albo (dla posiadaczy kart ATI) wyłączyć usługę Ati HotKey Poller. Oto opisy obydwu metod.

Aby Steam i CS uruchamiał się zawsze z najniższym priorytetem (co pomaga przy zacinaniu się myszki w momencie strzelania) należy zmodyfikować skrót do CS-a, aby wyglądał mniej więcej tak:
Kod:
C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /C "start /LOW D:\Steam\Steam.exe -applaunch 10"


Jak widać windows'a mam na C: a Steam'a na D: w katalogu Steam. Trzeba to odpowiednio zmodyfikować, jeżeli Windows albo Steam jest na innej partycji. Od teraz Steam jak i CS będzie odpalał się z priorytetem LOW/NISKI.

UWAGA!: teraz Steam będzie się przez to trochę dłużej odpalać (przez zmniejszenie priorytetu) jednak nie trzeba będzie po każdym włączeniu CS zmieniać tego ręcznie - coś za coś. Problem z umiejscowieniem Steam'a w Program Files nie jest jeszcze rozwiązany, ktoś ma pomysł - niech pisze, updatnę.

Dzięki uwadze magillom'a istnieje drugi sposób na pozbycie się tego problemu, jest on dla posiadaczy karty ATI (sprawdziłem, działa). Tutaj instrukcja przeniesiona z posta niżej:

a) każdorazowo w menadżerze zadań zamykajac proces ati2evxx.exe

b) na stałe wyłączajac usługe Ati HotKey Poller w services (start->uruchom->services.msc->tryb uruchomienia: wyłączony)

Opis rozwiązania problemu zacinającej się myszy przy używaniu grafiki ATi.
1. Menu Start
2. Uruchom
3. services.msc
4. Szukamy ATi Hotkey Poller, prawym i Właściwości
5. Tryb uruchamiania dajemy na Wyłączony
6. Zastosuj, wychodzimy
7. Restart komputera
Nie zawadzi też wgranie Mouse Fixa. Nie czaje jak ten piorytet ustawić może ktoś by pomógł :DD: ;]