PDA

Zobacz pełną wersję : Sokół feat. Pono - Teraz pieniądz w cenie



dr4gon
10-01-2008, 10:54
http://muzyka.onet.pl/_i/plytyd/s/sokol_feat_pono.jpg
Wspólna płyta dwóch raperów związanych z warszawskim ZIP Składem. Pono nagrał dotąd dwie solowe płyty oraz dwa albumy z grupą Zipera, natomiast Sokół dotąd realizował się jako jeden z raperów WWO.
Najnowszy album Sokoła i Pono - którzy przed 11 laty nagrywali razem pierwsze kawałki jako TPWC - zawiera 14 nowych utworów opartych na elektronicznych beatach od światowych producentów.

Utwory

1. TPWC – produkcja: Marko
2. Nie Martw Się Mną – produkcja: Craig Dice/BBS
3. Nie Lekceważ Nas – produkcja: Robson
4. Każdą Porażkę Obracam W Sukces – produkcja: Brall
5. Janek Pożycz – produkcja: Max Cherny
6. Boją Się – produkcja: Brall Beats
7. Orientuj Się – produkcja: Czarny/HiFi
8. Uderz W Puchara – produkcja: J Cook/Concrete Beats
9. Lubisz Hardcore – produkcja: Brall Beats
10. Dwie Kochanki – produkcja: Shuko
11. Bierzemy Sprawy W Swoje Ręce – produkcja: Menez/BBS
12. Jedno Słowo – produkcja: Ph7
13. Mogłoby Być Tak Na Zawsze – produkcja: Marko
14. W Aucie – produkcja: Robert M

źródło: muzyka.onet.pl

P.S. Co sadzicie o tej płytce ja ją niedawo śćiągłem i już mi przypadły do gustu trzy kawałki "Uderz w Puchara" , "Dwie Kochaniki" i "Janek, Pożycz". Moim zdaniem jest to bardzo dobra płytka :-D ponieważ ja uwielbiam Sokoła i Pono :-) są to jedni z najlepszych (jak nie najlepsi) raperów w polsce moim zdaniem :-P zresztą co Sokół nagra to poprostu wypass :cool: czekam na opinie ;-)

teledysk: "Uderz w Puchara"

http://pl.youtube.com/watch?v=q454cbpNgjI

I am what I am
10-01-2008, 20:10
Heh widze, że zawsze sciągasz te płytki (znaczy kupujesz w sklepie:P)co ja i to w tym samym czasie :-P
Płytka dobra jak dla mnie najlepsze jest "jedno słowo" i "uderz w puchara". Dobre jest też "Bieżemy sprawe w swoje ręce". A mnie rozjebał kawałek - "Janek, Pożycz" hehehe pozycz mnie dwóch stów :P Płytka dobra napewno lepsza niż WWO - witam was w rzeczywistości.
Jedyne co mnie wnerwia to żen ie ktore podkłady pod techno podlatują np tpwc

dr4gon
12-01-2008, 12:58
Panowie i panie mam do was pytanko ;-) związane jest z kawałekiem "Janek, pożycz" :] bo spieramy się z kumplem o tekst w tej piosenki :] ja mowie że tam jest pożycz mnie dwóch stów a on mowi ze tam jest jedynie sto i chciałbym się was spytać jak jak jest naprawde.bo w necie w tekstach piosenek jest tak jak ja mowie ale mi chodzi jak to słychać....pytanie skierowane do osub które już słyszeli kawałek....aha i jeszcze jedno w kawałku "w aucie" tam w drugiej zwrotce (jak sie nie myle) to pokazuje się znajomy głos, nie jest to czasem jakiś aktor??

P.S. I am what I am widze że ty też tak zrozumiałeś :-D

I am what I am
12-01-2008, 21:33
Zdecydowanie brzmi to pożycz mnie dwóch stów - jeśli miało by być inaczej to "dwustu". Ale ja sie trzyamm tej wersji co ty. Napewno nei ma tam jedynie sto. A w "aucie" występują gościnnie Jędker i Franek Kimono - wiec może to Franek; :-P

[ Dodano: 2008-01-12, 21:34 ]
P.S. Pewnie że tak zrozumiałem bo to mój ulubiony text do mamy:P

dr4gon
14-01-2008, 15:27
właśnie mnie zaciekawiła postać Franka kimono ;-) poszukałem troszku w necie i co się okazało że Franek Kimono to Piotr Fronczewski :shock: i dam tu wycinek z oficjalnej strony Franka Kimono, który mnie zaciekawił....


Franek Kimono jest dość osobliwym i złożonym projektem, który nie kończy się, jak sądzi większość ludzi, na utworze "King Bruce Lee Karate Mistrz". Jego głównym pomysłodawcą jest Andrzej Korzyński, zaś współtwórcami Mariusz Zabrodzki i Sławomir Wesołowski. Ci dwaj ostatni byli odpowiedzialni za aranżacje, klimat i brzemienie. Teksty napisali Andrzej Korzyński pod pseudonimem Andrzej Spol oraz Krzysztof Gradowski. Sama idea Franka pojawiła się jeszcze przed znalezieniem odpowiedniego wokalisty. Podczas rejestracji ścieżki dźwiękowej do filmu Akademia Pana Kleksa (reż. Krzysztof Gradowski) w 1983 roku zauważono Piotra Fronczewskiego. Miał on pierwszorzędne predyspozycje wokalne, dokładnie takie, jakich szukano. Od razu zaproponowano mu współpracę. Na początku Piotr zwyczajnie śpiewał i to nie pasowało do wcześniejszych założeń. Dopiero któraś z kolei wersja, mówiona, okazała się tym, czego szukano. Dzięki temu Franek Kimono uważany jest za pierwszego polskiego rapera.

Oficjalna strona:

http://www.franekkimono.com/news.php

P.S. Co wy o tym sądzicie?? Bo już nie wiadomo kto był pierwszym polskim raperem...raz mówią że Liroy drugi raz że Kazik a treaz się okazuje że mugłby to być Fronczewski...

I am what I am
14-01-2008, 16:58
w sumie z jednej strony wydawało się że to głos Fronczewskiego jednak klogika podpowiadało, że to nierealne aby to był on. A jednak.

Sasek666
28-06-2008, 23:35
I am what I am, tak jest tam głos Fronczewskiego :PP
poza tym mam całą płytę i utworki są spoko
ale już mi się one przesłuchały :P